Kompletnie pijany ojciec na plaży miejskiej w Olsztynie. Pod opieką miał trójkę małych dzieci

Kompletnie pijany ojciec na plaży miejskiej w Olsztynie. Pod opieką miał trójkę małych dzieci
Na plaży miejskiej w Olsztynie pijany ojciec "opiekował się" trójką małych dzieci (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. CRS Ukiel / FB

37-latek miał pod opieką trójkę małych dzieci. Na plaży miejskiej w Olsztynie chciał wypożyczyć sprzęt wodny, żeby wypłynąć na jezioro. Gdy mu się to nie udało, wsiadł do samochodu z pociechami i próbował odjechać. Na szczęście został zauważony przez świadków.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 21 lipca, około godz. 13 przy ul. Kajakowej w Olsztynie. Świadkowie poinformowali policjantów, że zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który w dodatku „opiekował się” trójką dzieci w wieku 10, 4 i 2 lat i chciał odjechać z miejsca swoim autem.

Okazało się, że mieszkaniec Mrągowa chciał wypożyczyć w CRS Ukiel sprzęt wodny, by wraz z dziećmi wypłynąć na jezioro. Jednak, gdy mu się to nie udało, to 37-latek poszedł na parking, gdzie do swojego samochodu wsadził trójkę dzieci, sam wsiadł za kierownicę, włożył kluczyki do stacyjki samochodu i próbował odjechać.

Na szczęście reakcja świadków zapobiegła tragedii, przechodni zabrali mężczyźnie kluczyki i zadzwonili po służby. Nieodpowiedzialny ojciec nie zdołał ruszyć z miejsca. Na miejsce przyjechały dwa patrole: jeden zajął się dziećmi aż do momentu przyjazdu trzeźwego opiekuna, a drugi mężczyzną. Badanie trzeźwości wykazało aż 3,5 promila alkoholu we krwi.

Mrągowianin wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie musiał wytłumaczyć się z jazdy pod wpływem alkoholu oraz opieką nad dziećmi w stanie nietrzeźwości.

- W tym przypadku, dzięki czujności świadków nikomu na szczęście nic się nie stało, choć od tragedii dzielił zaledwie jeden krok. Postawa świadków zdarzenia jest dowodem na wzrost świadomości społecznej i konkretnych działań w sytuacji zagrożenia. Pamiętajmy, aby podobnym sytuacjom nie przyglądać się biernie i aby w razie konieczności natychmiast informować służby – przypominają policjanci z Olsztyna.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • kukawka 2020-07-25 16:12:43 188.147.*.*
  Szkoda dzieci , ze musiały słuchać tatusia . Ale skorupka siąknie ..
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • A mógł inaczej 2020-07-25 08:35:34 88.156.*.*
  A mógł zostać tradycyjnie pedofilem wtedy by go ułaskawił nasz Andrzej DługoPis. A tak będzie przypał chyba, że minister Zero spojrzy łaskawszym okiem jak "polski ojciec" powoła się na picie jako potrzymywanie tradycji.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Xmx 2020-07-24 20:18:40 188.146.*.*
  To ksiądz ?
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • KC Ciemnogrodzka 2020-07-24 14:39:02 213.184.*.*
  Vodka+
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść