Kolejny pożar w ''samotniaku''

Dziś rano olsztyńscy strażacy zostali wezwani do ugaszenia pożaru w obiekcie przy ulicy Niepodległości. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na 4 piętrze.

Strażacy zostali wezwani około godziny 4 nad ranem. Z budynku ewakuowano około 50 osób. Ogień, który pojawił się w jednym z mieszkań na czwartym piętrze został ugaszony, jednak część wyposażenia tego lokalu spłonęła. Sprawę bada policja i biegli.

Mieszkańcy samotniaka przy ulicy Niepodległości niemal przywykli do częstych wizyt jednostek straży pożarnej. Tylko w 2009 roku strażacy interweniowali tam cztery razy.

 

Obiekt, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia wciąż straszy swoim wyglądem, ale nie tylko. Mieszkające tam samotne matki, zmuszone są do tolerowania patologicznych zachowań swoich sąsiadów, którzy stanowią zagrożenie dla reszty mieszkańców samotniaka. Oprócz straży pożarnej, regularnie w obiekcie przy ulicy Niepodległości interweniują policjanci. To właśnie w tym bloku, w ubiegłym roku doszło do morderstwa. Mąż z zazdrości śmiertelnie ranił kobietę nożem kuchennym.

To niebezpieczne miejsce jest wręcz symbolem patologii. Wciąż jednak władze miasta nie podjęły żadnej decyzji, która skutecznie wpłynęłaby na poprawę bezpieczeństwa części mieszkańców tego obiektu.

Źródło: własne/PR Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz