Kolejne zatrzymanie na lotnisku Olsztyn-Mazury. Nie płacił alimentów - chciał uciec do Londynu

Na lotniczym przejściu granicznym na lotnisku Olsztyn-Mazury wpadł w ręce funkcjonariuszy mężczyzna, który był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości. 38-latek chciał uciec do Londynu.  

Do odprawy granicznej na lotnisku w Szymanach stawił się 38-letni mężczyzna, który chciał lecieć do Londynu. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę, policję oraz sąd.

Okazało się, że za mieszkańcem Kętrzyna wystawiony został list gończy. Mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego nie płacił zasądzonych alimentów i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego i po sporządzeniu dokumentacji przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Szczytnie.

Alimenty trzeba płacić terminowo i w pełnej wysokości - czyli tak jak zasądził sąd. Dłużnikowi alimentacyjnemu oprócz aresztu grożą także sankcje administracyjne oraz karne, które mają na celu zmobilizowanie dłużnika do płacenia zasądzonych alimentów. Jakie dokładnie są kary za niepłacenie alimentów? Dłużnik, który popełni przestępstwo alimentacji, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli natomiast dłużnik alimentacyjny naraża osobę uprawnioną do alimentów (najczęściej dziecko) na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, to odpowiedzialność dłużnika jest jeszcze bardziej surowa i podlega wtedy grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: https://jakwyjsczdlugow.pl/czy-za-nieplacenie-alimentow-grozi-wiezienie/

Źródło: WMSG

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • banialuka 2020-02-16 19:30:41 89.230.*.*
  Mnie też kiedyś zatrzymano na lotnisku za niepłacenie alimentów - kiepskie przeżycie :/
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Ola.d. 2019-12-08 20:12:43 89.230.*.*
  Mnie sąd przyznał 800 zł alimentów na każde dziecko, dzieci mam dwoje. Od dwóch lat nie zobaczyłam ani złotówki z tego co mi sąd zasądził. Dług alimentacyjny ojca moich dzieci rośnie, ale on nie robi sobie z tego nic... już sama nie wiem jak odzyskać alimenty, które mi się należą... próbowałam na różne sposoby, ojciec dzieci jest za granicą i nie wiem nawet w jakim kraju...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • kieryk 2019-12-08 20:09:53 89.230.*.*
  Za niepłacenie alimentów powinni karać jeszcze surowiej. Osobiście znam matkę dwojga dzieci, ta matka jakoś sobie radzi, ale wierzcie mi, że nie ma wcale łatwo. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że ojciec alimenciarz pracuje na czarno i nikt nie jest mu w stanie zrobić cokolwiek. Gość zarabia naprawdę nieźle, szkoda tylko, że nie daje ani grosza na swoje dzieci, nawet się z nimi nie widuje. Coś tu definitywnie nie gra. W Polsce jest coraz więcej alimenciarzy niepłacących świadczenia alimentacyjnego, to przeraża! za niepłacenie od razu do więzienia, ale nie na "urlop" na który nic się nie robi tylko DO PRACY!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Ryszard Ochódzki 2017-07-28 17:01:34 83.24.*.*
  Heh. Jak widac nie tylko zapomniał zapłacić alimenty, ale zapomniał też że na lotnisku są służby i kontrole...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0