Kolejna miejska działka poszła ''pod młotek''. Miasto zarobiło miliony

Kolejna miejska działka poszła ''pod młotek''. Miasto zarobiło miliony
Nieruchomość przy zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego
Fot. Google Street View

W miniony piątek miasto sprzedało atrakcyjną działkę pod zabudowę przy zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego.

"Pod młotek" poszła niezwykle atrakcyjna nieruchomość przy zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego na osiedlu Kormoran. Jej powierzchnia to 5 tys. m kw. Obecnie znajduje się tam m.in. parking dla aut dostawczych.

Cena wywoławcza wynosiła około 2,5 mln zł. Dzięki dobrej lokalizacji, było na nią wielu chętnych. Zwycięsko z potyczki wyszedł olsztyński Arbet.

- Działka została wylicytowana za kwotę około 7 mln zł, co daje 1460 zł za metr kwadratowy jej powierzchni - powiedział "Wyborczej Olsztyn" prezydent miasta, Piotr Grzymowicz.

- Teren ten nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Pod uwagę brane jest więc sąsiedztwo, a stanowią je bloki o 10 piętrach - dodał prezydent.

Można powiedzieć, że miasto ma ostatnio "dobrą passę". Kilka dni temu pisaliśmy o sprzedaży działki przy ulicy Głowackiego, która poszła, za bagatela, ponad 21 mln zł.

Sprawę komentował wtedy również Andrzej Bogusz, właściciel lokalnej firmy deweloperskiej: - Jako mieszkaniec Olsztyna cieszę się, że miasto sprzedało za tak dobrą cenę działkę, jako przedsiębiorca uważam ją za absurdalną.

Czytaj również: Prezydent Grzymowicz w szoku. Miasto sprzedało działkę z basenem za ogromne pieniądze!

Komentarze (30)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyn to nie skansen w Olsztynku 2021-02-10 15:58:18 37.30.*.*
  Niektórych to rzeczywiście żal dupe ściska że czasy kiedy rządził malkowski to się już skończyły i nie wrócą już czasy kiedy w Olsztynie straszył duch PRL - u, gdzie się nie poszło to straszyły stare baraki drewniane jak było na plaży miejskiej aturystów to przyciągało jedynie starych Niemców którzy mieszkali tu przed 2 wojną światową by zobaczyć ich byłe miejsca zamieszkania. Teraz to przynajmniej jakiś ruch turystyczny się zaczął rozwijać w Olsztynie, biorąc oczywiście sytuacje przed covidem. Szlak mnie trafia jak czytam wypociny starych dziadów którzy nie mają nic do roboty na emeryturze tylko się rozpisywać jak to dworzec straszący swoim wyglądem i zaszczany przez bezdomnych jest perełką architektoniczną Olsztyna. Proponuję dupe ruszyć z 4 ścian i zamiast słuchać radio maryja i tvp to wsiąść w pociąg i przejechać się na przykład do Katowic i zobaczyć jak w miejsce starego dworca który straszył kiedyś powstał nowy dworzec połączony z galerią handlową. Ludzie czasy PRL to się już dawno skończyły i każde miasto się chce rozwijać a nie tylko stare baraki, obleśne parkingi zapuszczone trawą albo dzikie uprawy łopianu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • MieszkaniecOLN 2021-02-08 11:55:09 79.191.*.*
  Dodam swoją opinię. Czytając niektóre komentarze widzę, że żal was w dupe ściska. Lepsze blokowisko niż parking, który by nawet nie przeszedł testów BHP do cyrku. Ludzie... miasto zaczyna zarabiać na tym co ma czyli ziemiach. Jak chcecie chronić tak pustostany i wybudować powiedzmy park to kupcie te ziemię i wybudujcie tam park. Myślicie, że np. park za Aura wybudowano tylko i wyłącznie z naszych podatków? Jestem dumny z miasto i władzy, że znajdują na tereny kupców i w końcu zrozumieli, że lepiej to sprzedać komuś kto coś zrobi w kierunku, by tam coś powstało, niż zostawiać i planować remont parkingu, który będzie za kilka lat. Zresztą skąd wziąć pieniądze na ten remont i to jest nieoplacalne. Kupcie działkę w mieście to zrozumiecie, że jak wkładacie w nia własne pieniądze to chcielisbycie, aby się zwróciły, a jak mają się inaczej zwrócić jak nie z mieszkań? Pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • OBNIŻKA 2021-02-08 09:53:05 88.156.*.*
  TO OBNIŻCIE TO CO PODWYŻSZYLIŚCIE MIESZKAŃCOM: PODATKI, CENY ŚMIECI, BILETÓW, PARKOWANIA, ŻŁOBKÓW. SPRZEDAJECIE NASZ WSPÓLNY MAJĄTEK I JESZCZE PODWYŻSZACIE NAM KOSZTY ŻYCIA. PLATFORMA OBYWATELSKA I KLUB GRZYMOWICZA PONAD PODZIAŁAMI
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2
 • Kapitan Planeta 2021-02-08 09:21:01 213.17.*.*
  i postawią kolejne betonowe mrowisko
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Młoda 2021-02-07 20:15:53 5.173.*.*
  Pan Andrzej Bogusz właściciel Arbetu gdy kupiono działkę za 21 mln. tak to skomentował: ,, Jako mieszkaniec Olsztyna cieszę się, że miasto sprzedało za tak dobrą cenę działkę, jako przedsiębiorca uważam ją za absurdalną". Ale 1m2 tamtej działki kosztuje 707 zł. Sam kupił działkę po 1460 zł. za 1m2. A to nie jest absurdalne Panie deweloperze?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 1
 • Alek 2021-02-07 19:53:28 88.156.*.*
  Miałem kiedys mieszkanie na zaciszu...dziękuję bardzo.wieczna szarpanina o cieknący dach, jakość dewelopera była bardzo słaba...gwarancja na blok minęła,problemy zostały...w końcu wyprowadziłem się...w życiu nie zamieszkam w bloku na rogu tych ulic....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • 1234y 2021-02-07 18:05:22 188.146.*.*
  BETON BETON I JESXCZE RAZ BETON. Ludzie jak tak w tym mieście będą wszystko betonować (o ile powstanie tam blok) to niedługo nie będzie czym oddychać. Z tym powietrzem już mamy problemy a co to będzie jak kolejny blok postawią to kolejna blokada ruchu powietrza ????
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5
 • MarekW 2021-02-07 15:44:47 89.64.*.*
  Cóż, jak w każdym mieście, sprzedadzą wszystko , co da się sprzedać, bo developer musi zarobić. I nie chodzi o to , że troszczą się , żeby ludzie mieli gdzie mieszkać. Obok wielką troską o środowisko, ekologia... I nowomowa o smogu, kopciuchach itd... zabudowane ciasno miasta nie wentyluja się prawidłowo , to nadmiar samochodów, bo każdy chce go mieć, pojechać nim choćby po fajki, ekologia, kółko się zamyka. Jak zwykle człowiek na szarym końcu... Obudzimy się , jak będzie już za późno na cokolwiek...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 3
 • aza 2021-02-07 09:24:45 83.5.*.*
  Dlaczego wydając zgodę na budowę nowego osiedla nie żąda się budowy DROGI do tego osiedla, nowej drogi. Stawia się blok za blokiem ( patrz ul. Kasprzaka) a mieszkającym tam od lat mieszkańcom POGORSZONO warunki dojazdu do własnych domów ! Czy naprawdę w tym kraju nie można szanować ludzi ?!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 0
 • Luiza2020 2021-02-06 22:08:43 88.156.*.*
  Ciekawe, że znów Arbet. I kolejne bloki powstaną w blokowisku pt. Olsztyn.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 2