Kierowca autobusu jechał po pasażerów z promilami we krwi. Wszystkiemu winien... sok jabłkowy

Kierowca autobusu jechał po pasażerów z promilami we krwi. Wszystkiemu winien... sok jabłkowy
Kontrola kierowcy autobusu (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci przeprowadzili kontrolę kierowców autobusów. Jeden z nich został zatrzymany w drodze po pasażerów. Okazało się, że w jego organizmie krążyły promile. 68-latek stracił prawo jazdy.

Olsztyńscy policjanci wczoraj, 23 lipca, około godz. 6 rano przeprowadzili w rejonie ul. Bałtyckiej kontrole kierowców lokalnych przewoźników. W pewnym momencie zatrzymano 68-latka, który akurat jechał po pasażerów. Po zbadaniu go alkomatem okazało się, że w jego organizmie krąży 0,3 promila alkoholu.

Kierowca autobusu tłumaczył funkcjonariuszom, że przed rozpoczęciem pracy napił się... soku jabłkowego i zapalił papierosa, co mogło wpłynąć na wynik badania. Zgodnie z procedurą policjanci przebadali mężczyznę jeszcze raz po upływie 30 minut. Jednak alkomat wciąż wskazywał obecność alkoholu w jego organizmie.

68-latek stracił prawo jazdy. W zastępstwie kolegi przyjechał inny kierowca, który zabrał pasażerów.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Mitsi 2020-07-29 17:08:38 5.184.*.*
    Do Kufla! A w niektorych krajach siedzac za kolkiem masz miec 0,0!! To dopiero musza byc zacofane kraje!! I wiesz co...maja mniej katolikow niz w Polsce!!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Kufel 2020-07-24 13:45:48 188.147.*.*
    No wielki przestępca 0,3 promila dlatego w innych cywilizowanych krajach zaczyna się od 0,5 promila .Polska panstwo zacofanych katoli
    Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść