Karol Butryn nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Karol Butryn nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn
Karol Butryn
Fot. Mateusz Lewandowski

W minionym sezonie zdobył 552 punktów, co dało mu tytuł najlepszego punktującego i atakującego PlusLigi. Karol Butryn przez najbliższe dwa lata będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn.

Karol Butryn urodził się 18 czerwca 1993 roku w miejscowości Zagrody k. Puław. Pierwsze kroki w siatkówce zaczął stawiać w wieku 15 lat w zespole Cisów Nałęczów, a następnie trafił do Avii Świdnik. W 2011 roku rozpocząć trening w grupach młodzieżowych ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą w 2013 roku wywalczył brązowy medal rozgrywek Młodej Ligi.

Butryn w seniorskiej siatkówce zadebiutował w 2014 roku, w barwach pierwszoligowego KPS Siedlce. Po roku przeniósł się do Katowic, z którym w sezonie 2015/2016, wywalczył awans do PlusLigi. Został wybrany także MVP i najlepszym atakującym finałów. W swojej karierze reprezentował także Cerrad Enea Czarnych Radom (2019/2020) oraz Asseco Resovie Rzeszów (2020/2021). 

Karol Butryn w rozgrywkach PlusLigi wystąpił w 143 spotkaniach, w których zdobył 2324 punktów – 1957 w ataku, 195 na zagrywce oraz 172 w bloku. W minionym sezonie został najlepszym punktującym i atakującym rozgrywek – zapunktował 552 razy.

Nowy sezon to czas na zmiany. Karol Butryn przez najbliższe dwa lata będzie atakującym Indykpolu AZS Olsztyn.

 - Jest to fajna chwila, bowiem przede mną pojawiło się nowe wyzwanie – przyznał Karol Butryn. – Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i będziemy cieszyć się naszą grą w siatkówkę razem z całą drużyną oraz miastem. Szykuje się ciekawy sezon oraz drużyna, która może zamieszać w czołówce. Mam nadzieję, że to się stanie i będziemy razem przeżywać fajne chwile.

 - Bardzo cieszę się z pozyskania na kolejne dwa lata, zawodnika, który w ubiegłym sezonie zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego przyjmującego i atakującego PlusLigi – powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Jest to na pewno bardzo duże wzmocnienie naszej drużyny. Mam nadzieję, że Karol świetnie będzie się czuł na Warmii i Mazurach i potwierdzi, że jest jednym z najlepszych atakujących w PlusLidze.

Źródło: Indykpol AZS Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Starosta orszański 2021-06-16 18:11:32 37.30.*.*
    - Rekuć ? - zawołał Kmicic - kto was usiekł ??!!!! - Jędruś - Butryny .... ( z pozdrowieniami i życzeniami siekania przeciwników ;))))))
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0