Jubileuszowa Kortowiada ze zmianami. Za koncerty na Górce Kortowskiej trzeba będzie zapłacić

Jubileuszowa Kortowiada ze zmianami. Za koncerty na Górce Kortowskiej trzeba będzie zapłacić

Za niespełna dwa miesiące rozpocznie się jubileuszowa 60. edycja Kortowiady. Organizatorzy od dawna pracują nad line-upem, ale już dziś informują, że koncerty na Górce Kortowskiej będą mieć nową formułę - trzeba będzie za nie zapłacić.

60. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 15-19 maja. Juwenalia UWM tradycyjnie już rozpoczną się oficjalną Paradą Wydziałów, która przejdzie ulicami Olsztyna. Od tego momentu, aż do niedzieli, 19 maja, stolicą Warmii i Mazur będą rządzić studenci. Impreza rokrocznie ściąga tłumy miłośników dobrej zabawy z całego kraju. Co roku, przez 4 dni, na kilku scenach miasteczka studenckiego prezentują się największe gwiazdy - głównie polskiej sceny muzycznej. Do tej pory wszystkie koncerty były darmowe - wyróżniało tę imprezę na tle innych.

Ma się to jednak zmienić. Organizatorzy imprezy, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, poinformowali, że w tym roku za koncerty główne – na Górce Kortowskiej – trzeba będzie zapłacić.

– Staramy się, aby organizowane przez nas wydarzenia były na jak najwyższym poziomie. Ich klimat wyróżnia Kortowiadę, spośród wszystkich innych wydarzeń studenckich, organizowanych w naszym kraju. Dbałość o te wszystkie kwestie pochłanianie nie tylko duże ilości czasu i pracy. Organizowane przez nas wydarzenia z roku na rok generują coraz więcej kosztów. Wiąże się to ze zmianą podczas tegorocznych juwenaliów. W tym roku wprowadzamy opłatę za uczestnictwo w koncertach – poinformowali na fanpage'u imprezy, organizatorzy Kortowiady.

Bezpłatne pozostaną koncerty na plaży kortowskiej. 

Przypomnijmy, juwenalia UWM-u w 2014 roku zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie ‪‎ProJuvenes‬, którego organizatorem jest Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Kortowiada została zakwalifikowana w kategorii Juwenalia, gdzie walczyła o miano Najlepszych Juwenaliów w Polsce. Jak się okazuje – impreza zyskała największe wsparcie internautów i tym samym wygrała ex aequo z Juwenaliami Rzeszowskimi. Od tego momentu, tę imprezę można określać mianem najlepszych juwenaliów w Polsce.

Motywem tegorocznej, 60. Kortowiady będzie klimat retro. Organizatorzy Kortowiady chcą nawiązać do historii olsztyńskich juwenaliów, aby pokazać jak się zmieniały na przestrzeni lat. Samorząd chce zorganizować też wielki quiz wiedzy o Kortowiadzie i UWM. W juwenaliach udział mają wziąć także poprzedni przewodniczący RUSS. Powróci również po wielu latach siłowanie na rękę.

Górka Kortowska 2019

Ekipa Pytacie nas coraz częściej o artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji Kortowiady. Przygotowania nadal trwają, w maju wystąpi dla Was szereg artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Tymczasem mamy dla Was bardzo ważną informację, która nieco zmieni kwestie związane z uczestnictwem w koncertach na Górce Kortowskiej. Łapcie film

Opublikowany przez Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie Środa, 13 marca 2019

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Zainteresowany 2019-03-15 13:58:02 31.1.*.*
  A na parade bezrobotnych też płatny wjazd??
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • żenujace 2019-03-14 13:55:00 5.172.*.*
  Brawo samorząd bawcie się sami!!!!!!!!! Wasza chciwość siega ZENITU. To ma być Kortowiada dla studentów, czas na zarabianie pięniędzy przyjdzie po studiach.
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • aaaaaaa 2019-03-14 10:41:08 82.139.*.*
  żenujący filmik o niczym
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • asdfghjkl 2019-03-14 10:21:51 213.73.*.*
  Przeciez ta smieszna rada działa na polecenie wladz uwmu. Kasy nie ma wiec wezma wejsciówki. Żenada!
  Odpowiedz Oceń: 9 1 Zgłoś treść
 • www 2019-03-14 10:09:21 88.156.*.*
  umarła idea, to jest swięto STUDENTÓW , a nie komercyjne festiwal. chyba się pomylili z ideą i pierwotnymi założeniami !!!! To będą chyba pierwsze w Polsce płatne juwenalia ?
  Odpowiedz Oceń: 13 5 Zgłoś treść
 • smutne 2019-03-14 09:35:08 81.219.*.*
  Coraz lepiej... Najpierw ogrodzili jak bydło, postawili 2 budki z piwem na całą górkę - 2 godziny w kolejce. Skończy się na tym, że wszyscy będą się błąkali po Kortowie, zamiast spokojnie bawić się na górce. Sam pomysł tych bramek jest wręcz niebezpieczny - wąskie przejście, widziałem w tamtym roku jak ojciec próbował wejść z dzieckiem na koncert - prawie ich zmiażdżyli. Smutne zabijać jedyną imprezę, która została w tym mieście :/
  Odpowiedz Oceń: 17 2 Zgłoś treść
 • jurr 2019-03-14 09:20:02 88.156.*.*
  To na ,,górce'' będzie się bawić tylko rada uczelniana z zarządem miasta --no i fajnie .
  Odpowiedz Oceń: 13 3 Zgłoś treść