Jedna w ogrodzie, druga na balkonie. W ciągu tygodnia w Olsztynie zlikwidowano dwie plantacje konopi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jedna w ogrodzie, druga na balkonie. W ciągu tygodnia w Olsztynie zlikwidowano dwie plantacje konopi [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zlikwidowana plantacja konopi w Olsztynie
Fot. KWP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna tylko w przeciągu ostatniego tygodnia zlikwidowali dwie spore plantacje konopi innych niż włókniste. „Plantatorzy” wykazali się pomysłowością, bo jeden z nich rośliny hodował w ogrodzie, a drugi na balkonie.

Funkcjonariusze w przeciągu tygodnia zlikwidowali dwie plantacje konopi innych niż włókniste. Łącznie zabezpieczono ponad 80 sadzonek, dzięki czemu prawie kilogram narkotyków nie trafi na rynek.

We wtorek olsztyńscy policjanci, na podstawie wcześniejszych ustaleń, zlikwidowali plantację znajdującą się w piwnicy domu jednorodzinnego. Pomieszczenie było specjalnie przygotowane do hodowli. Znajdowało się w nim oświetlenie, a nawet system nawadniania. 34-latek część sadzonek trzymał w ogrodzie. Zabezpieczono 29 krzaków oraz sprzęt do uprawy narkotyków.

Kilka dni wcześniej, 14 sierpnia, dokonanego podobnego odkrycia. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania jednego z mieszkań znaleźli kilogram suszu roślinnego i 53 krzewy konopi innych niż włókniste. 45-latek dodatkowo posiadał narkotyki.

Obaj zatrzymani mężczyźni wkrótce odpowiedzą za uprawę konopi. Grozi im kara do 8 lat więzienia. Z kolei 45-latek będzie się musiał dodatkowo wytłumaczyć z posiadania substancji odurzających.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Alisher 2019-08-21 20:33:57 77.242.*.*
    Od Maryski jeszcze nikt się nie przekrecił w przeciwieństwie do dopalaczy wiec jej legalizacja wyszła by na zdrowie wszystkim. Tez mi kiedyś taki krzak wyrósł na polu
    Odpowiedz Oceń: 11 3 Zgłoś treść