Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2015-03-18 14:42

ol

Jedna decyzja rządu – kilkaset nowych miejsc pracy w regionie

Jedna decyzja rządu – kilkaset nowych miejsc pracy w regionie
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Rząd przyjął zmianę rozporządzenia w sprawie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki poszerzeniu strefy o ponad 60 hektarów – powstanie około 670 nowych miejsc pracy.

reklama

Plan rozwoju Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przewiduje pozyskanie nowych lokalizacji na terenie województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Dzięki rozszerzeniu SSE stworzone zostaną warunki do realizacji inwestycji generujących nowe miejsca pracy. Pomoże to rozwiązać problem rozwoju gospodarczego regionów, zwiększy eksport oraz zmniejszy bezrobocie.

Do strefy włączone zostaną grunty położone w Elblągu, Morągu, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Pomiechówku o łącznej powierzchni ponad 63 ha. W perspektywie kilku najbliższych lat przewiduje się utworzenie na włączonych terenach około 674 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych wynoszących 352 mln złotych.

Miejsca pracy powstaną między innymi w Żuławskiej Fabryce Mebli w Elblągu, firmie Paged-Sklejka w Morągu, Mazurskich Meblach Szynaka-Interline w Nowym Mieście Lubawskim oraz Tymbarku-MWS w Olsztynku.

 

Źródło: mg.gov.pl

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • korek1 2015-03-18 21:31:09 213.158.*.*
    Miejsca pracy a za jakie wynagrodzenie zapewne 1750 brutto czyli do życia za mało a do śmierci za dużo takim to sPOsobem staliśmy się niewolnikami we własnym kraju.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl