Jeden gwałcił, inna znęcała się nad dziećmi. Przejechali 2000 km, aby zatrzymać przestępców

Jeden gwałcił, inna znęcała się nad dziećmi. Przejechali 2000 km, aby zatrzymać przestępców
Fot. KWP Olsztyn

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych w ubiegłym tygodniu przejechali aż 2000 km, a jeden z wyjazdów trwał 96 godzin. Wszystko po to, aby zatrzymać poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości przestępców.

Olsztyńscy policjanci w minionym tygodniu pokonali dystans 2000 km, aby zatrzymać ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości przestępców. Zespół Poszukiwań Celowych w ubiegłą środę zatrzymał 44-latka, który dokonał gwałtu. W jego schwytaniu pomogli angielscy funkcjonariusze.

Z kolei 39-latek z powiatu piskiego był wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. W 2017 r. sąd skazał go na 4 lata więzienia za handel narkotykami. Pod koniec listopada 2019 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał za nim list gończy. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach udało się go zatrzymać na terenie Trójmiasta.

W środę funkcjonariusze byli już we Wrocławiu, gdzie wpadli na trop 23-latka. Młody mężczyzna ukrywał się m.in. w Anglii i robił wszystko, żeby nie trafić za kratki na 4 lata. Mieszkaniec powiatu giżyckiego skazany był za wymuszenie rozbójnicze, rozbój oraz kradzieże. Na nic się to zdało, bo śledczy wiedzieli, że wrócił do kraju i ostatecznie go zatrzymali.

Jednak funkcjonariusze nie mieli czasu na świętowanie sukcesu, bo następnego dnia musieli być 600 km dalej – w Tomaszowie Lubelskim. Tam ukrywała się 41-latka skazana za znęcanie się nad dziećmi. Mieszkanka powiatu szczycieńskiego wpadła przy granicy z Ukrainą.

Zespół Poszukiwań Celowych funkcjonuje w strukturze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie od 2001 roku. Policjanci pełniący w nim służbę zajmują się poszukiwaniem osób, na których ciążą zarzuty i wyroki za popełnienie najcięższych przestępstw, m.in. zabójstw, rozbojów, gwałtów, uczestnictwa w zorganizowanych grupach przestępczych. W samym 2019 roku zatrzymanych przez nich zostało 25 takich osób.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz