Jarosław Kaczyński na konwencie w Olsztynie. Mówił o bezpieczeństwie i inwestycjach w regionie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jarosław Kaczyński na konwencie w Olsztynie. Mówił o bezpieczeństwie i inwestycjach w regionie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W środę w godzinach popołudniowych w Hotelu Kopernik odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Przyjechał na nią prezes partii Jarosław Kaczyński, który mówił o bezpieczeństwie regionu i kraju. Na zewnątrz czekali opozycjoniści, którzy czekali na prezesa PiS z konstytucją i transparentami.

Jarosława Kaczyńskiego powitało ponad 100 osób, polityków, radnych, działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS na konwencji odbywającej się w Olsztynie mówił o potrzebach regionu.

Jednym z punktów jego wystąpienia były kwestie związane z bezpieczeństwem w różnych wymiarach, również militarnym.

Ta sprawa na tym terenie, gdzie mamy granice z Federacją Rosyjską, jest szczególnie ważna. Nie dlatego, żebyśmy spodziewali się w tej chwili czegoś złego, nie dlatego żebyśmy chcieli złych stosunków z naszym wielkim sąsiadem, tylko po prostu dlatego, że uwzględniamy realia. A te są takie, jakie są. Trzeba zabiegać o bezpieczeństwo – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wspomniał o konferencji warszawskiej, gdzie prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki spotkali się z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mikiem Pencem.

Deklaracja sprzed kilku dni mówi wyraźnie o pobycie wojsk amerykańskich, ale także wojsk innych krajów NATO w sposób, który można określić jako trwały. Sytuacja geopolityczna, polityka Federacji Rosyjskiej w ciągu ostatnich kilkunastu lat doprowadziła do zmiany stanowiska także naszych zachodnich sojuszników – dodał prezes PiS.

Powitanie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, na konwencji w Olsztynie

Jarosław Kaczyński wspomniał o Orzyszu, gdzie znajduje się poligon. W Bemowie Piskim stacjonują na co dzień żołnierze wojsk NATO. Mówił o wzmocnieniu i rozbudowie sił zbrojnych.

Polska armia się szybko przezbraja, staje się armią nowoczesną, zdolną do walki z trudnym przeciwnikiem. Jeszcze raz podkreślam, my nie chcemy, by kiedykolwiek do tej walki doszło. Ale jest takie powodzenie: chcesz pokoju, szykuj się do wojny – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes odniósł się także do innych wymiarów bezpieczeństwa, w tym energetyki. Tłumaczył, że od wielu lat region Warmii i Mazur był zapomniany pod tym względem. Mówił o realizacji gazoportu.

To był nasz pomysł i został zrealizowany. Za czasów naszych poprzedników budowa się wlokła. Myśmy tą budowę skończyli. Gazoport im. Lecha Kaczyńskiego działa i jest rozbudowywany. Za jakiś czas będziemy mieli coś, co nazywa się hubem, ośrodkiem rozprowadzania gazu w szerszej skali, także poza terytorium naszego kraju. To wielkie umocnienie naszego bezpieczeństwa, ale także wielkie umocnienie naszej pozycji i statusu w regionie – dodał były premier.

Dodał, że rozbudowywana jest także energetyka. Jego zdaniem, Polacy powinni mieć pewność, że od nikogo nie będą uzależnieni. Zapowiedział, że ta strategiczna gałąź będzie rozbudowywana.

Wspomniał także o przekopie Mierzei Wiślanej. Tłumaczył, że jest to bardzo ważna inwestycja dla regionu.

To stary plan, nasz plan. Mówiliśmy o tym wielokrotnie. Dzisiaj to już zostało podjęte. Rozstrzygnięto przetarg na budowę. Wycięty jest już las. Ta inwestycja ma mnóstwo przeciwników. Pytanie czym oni się kierują? Chodzi o kwestie portu w Elblągu, ale także o suwerenność. Przecież przez wiele lat na naszym terytorium nie mogliśmy robić tego, co z punktu widzenia naszych interesów było konieczne – dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński poruszył temat wsparcia społecznego, m.in. 7 mld zł wydane na pomoc mieszkańcom regionu i o spadku bezrobocia. Mówił również o inwestycjach kolejowych i drogowych w regionie, m.in. obwodnicy miasta czy drogach ekspresowych jak S7 czy S51.

Prezes PiS zakończył swoje przemówienie. Po nim głos zabrał prof. Wojciech Maksymowicz, „jedynka” z listy Prawa i Sprawiedliwości. Profesor mówił o silnym państwie, bo tylko takie zapewni bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Państwo musi być silne, aby otoczyć opieką wszystkich potrzebujących – wyjaśnił profesor Wojciech Maksymowicz.

Po jego wystąpieniu, zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci PiS z okręgu wyborczego nr 35.

Pod hotelem od strony ul. Śliwy zebrali się opozycjoniści. Mieli ze sobą konstytucję i transparenty z hasłami „Bój się Boga Jarosławie za zło, które wyrządzasz Polakom”, „Dość kłamstwa, pazerności, chamstwa i obłudy” czy „Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”.

Komentarze (31)

Dodaj swój komentarz

 • warmiaczka 2019-09-06 14:16:19 89.228.*.*
  KŁAMSTWO I OBŁUDA PiS ,OSIĄGA JUŻ STAN KRYTYCZNY.CO MIESZKAŃCY WARMII ZYSKALI ZA RZĄDÓW PISOWSKICH ,WIELKIE BEZROBOCIE I MYDLENIE OCZU.WYBORCO MASZ JEDEN GŁOS BARDZO WAŻNY - ZDECYDUJESZ ,,TY,, CO JEST WAŻNE DLA TWOICH DZIECI .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 5
 • Niewolnicy niepełnosprawni. 2019-09-06 09:11:21 88.156.*.*
  Co P.I.S zrobił dla niewolników niepełnosprawnych. NIC. Ale za to dał kasę dla ich komendantów. Za niewolenie i nie doczekanie emerytury. Nie będę głosował na Posłanki i Posłów z P.I.S to są karierowicze. Ja się pytam co dla Olsztyna zrobiła Posłanka P.I.S Iwona Arent Nic konkretnie nic. I co mamy na tą Panią głosować Odpowiedz nie !Dosyć karierowiczów do roboty może nauczy się co straciła. Nie głosujemy na leni z P.I.S.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5
 • miejscowy 2019-09-06 08:51:27 213.73.*.*
  proponuję sprawdzić zapis wystąpienia, a nie pisać kłamstwa. PIS, jedyny jak do tej pory rząd, który jest za swoimi obywatelami , a nie przeciwko nim jak było wcześniej. Pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 11
 • Bb 2019-09-06 07:28:26 88.156.*.*
  W szeregach Pisu na Warmii znajduje się jeden Pan. Jego zachowanie i sposób odnoszenia się do ludzi budzi mój niepokój. Głosując na takich ludzi przekreśla szanse na mój głos. Pozdrawiam Pana Rudnika.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • Ramzes 2019-09-05 19:22:11 89.228.*.*
  Ale po wpisach widać dokładnie jakie to miasto przesiaknięte jest POpapraną delikatnie mówiąc czerwoną zarazą :) Przy wyborach wam pokażemy, gdzie wasze miejsce towarzysze z rysiem ochódzkim na czele ;)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 16
 • henry k 2019-09-05 18:02:43 195.136.*.*
  Spotkanie w Koperniku.Spółka Skarbu Państwa
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • niunia10 2019-09-05 10:26:54 213.184.*.*
  skąd sie te pis-dzielce biorą??
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 8
 • mirek111 2019-09-05 09:55:30 213.184.*.*
  to on jeszcze nie siedzi??
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3
 • olo ??? 2019-09-05 09:00:30 81.190.*.*
  Ale tłumy,stare komuchy wylazły z nory,ci co nie kłamali oszukiwali,skończyły się przywileje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 5
 • Jasiek 2019-09-05 08:02:03 37.47.*.*
  Żałosne
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 2