Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?

Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pexels

Coraz więcej osób w starszym wieku decyduje się na to, aby posiadać swój podstawowy rachunek płatniczy w banku - i to nierzadko z dostępem online! Możliwość przechowywania swoich oszczędności w bezpiecznym miejscu oraz bezproblemowa gotówka - to jedne z ważniejszych zalet, które się z tym wiążą. Poniżej udowadniamy, że konto dla osoby starszej może być jak najbardziej kompatybilne  jego potrzebami! Coraz więcej banków otwiera się seniorów i ich indywidualne potrzeby - zdecydowanie warto z tego skorzystać!

1. Konto bankowe dla seniora - czy to dobry pomysł?
2. Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?
3. Zachęć osobę starszą do założenia konta bankowego
4. Porównaj oferty, określ potrzeby i przystąp do założenia konta!

Konto bankowe dla seniora - czy to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie. Postępująca cyfryzacja dotyka niemal każdego z nas - dotyczy to także bankowości elektronicznej. Prowadzenie konta i dokonywanie operacji online wcale nie musi wykluczać osób starszych! Bank pocztowy wykorzystał fakt, że osoby starsze często dokonują podstawowych opłat w urzędzie pocztowym i wykorzystał to w ramach udostępnienia osobom starszych możliwości założenia konta osobistego. W efekcie takie konto dla seniora można otworzyć szybko i bezproblemowo - krok dalej poszły także inne banki. Rosnące zainteresowanie kontami przeznaczonymi dla seniorów sprawia, że każda zainteresowana osoba, które nie miała wcześniej dostępu do bankowości internetowej z pewnością sobie poradzi! Podstawowych informacji można także zaczerpnąć w oddziale banku. Jednym z argumentów przemawiających za tym, aby seniorzy korzystali z propozycji banków jest także bogata oferta oszczędnościowa. Lokaty, obligacje - to wszystko jest zdecydowanie warte uwagi!

Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?

Bezproblemowa wypłata gotówki, pomoc w oddziale banku oraz na infolinii, niska miesięczna opłata za posiadanie karty płatniczej albo anulowanie jej przy dokonaniu określonej liczby płatności - to wszystko powinno wyróżniać konto bankowe dla starszej grupy klientów. Równie ważne jest to, aby wykonywanie operacji za pośrednictwem bankowości internetowej przebiegało intuicyjnie. Dzięki temu seniorzy będą mogli dokonywać płatności online, a nie tylko osobiście - w placówkach banku. Wiele osób starszych pyta o to, czy wypłaty gotówki z bankomatów różnych operatów są obciążone jakimiś opłatami. To powinno dawać bankowcom prostą podpowiedzieć w kontekście tego, aby przyciągnąć nowych klientów oferując bezpłatne wypłaty. Dzięki temu potencjalna osoba w podeszłym wieku zainteresowania ofertą banku X, skorzysta z niego o wiele chętniej wiedząc, że może za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów obcych, a nie tylko własnych. Mając tę wiedzę z pewnością łatwiej będzie wybrać odpowiednie konto bankowe dla seniora.

Porównaj oferty, określ potrzeby i przystąp do założenia konta!

Powyższy poradnik powinien jednoznacznie udowodnić, że założenie konta dla seniora jest jak najbardziej pożądane i z pewnością dostarczy wielu korzyści. Prostota obsługi wersji online, benefity przeznaczone dla kont dla osób starszych - to wszystko przemawia za tym, że warto korzystać ze współczesnych możliwości dedykowanych dla osób w podeszłym wieku. Najpierw warto porównać oferty konkretnych banków, porównać dostępne korzyści i parametry, a następnie dokonać formalności. Dzięki temu z pewnością przed Twoim seniorem otworzą się nowe perspektywy w kontekście obracania swoją gotówką i lokowania oszczędności.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • xywa 2022-07-22 07:52:32 94.254.*.*
    żeby tylko mieli co trzymać na tych kontach.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0