Jaki prysznic wybrać?

Jaki prysznic wybrać?
Jaki prysznic wybrać?
Fot. Materiał Partnera

Urządzenie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Pamiętać trzeba o wielu istotnych detalach. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór prysznica. Na rynku dostępne są różne możliwości w tym zakresie. Warto zatem wiedzieć, jakie są dostępne rodzaje prysznica i na co zwrócić uwagę, wybierając ten konkretny. Pod uwagę na pewno wziąć należy rodzaj kabiny prysznicowej, sposób montażu oraz typ baterii prysznicowej. Zatem jaki prysznic wybrać?

Rodzaje kabin prysznicowych

Wybierając prysznic, w pierwszej kolejności uwagę zwrócić należy na kabinę prysznicową. Dziś dostępne są w różnych wariantach. Mowa tu choćby o kabinie okrągłej, narożnej czy prostokątnej. Wybór tej konkretnej w dużej mierze uzależniony jest metrażu łazienki oraz oczywiście od indywidualnych preferencji. Posiadając małą łazienkę, warto zdecydować się na kabinę narożną. Taka kabina zajmuje mniej miejsca w porównaniu z tradycyjną kabiną, a przy tym nie ogranicza przestrzeni potrzebnej do wygodnej kąpieli. Bardzo ważnym elementem, który również należy wziąć pod uwagę, wybierając kabinę prysznicową jest sposób jej otwierania i zamykania. Dużą popularnością cieszą się drzwi skrzydłowe. Głównie ze względu na swój estetyczny wygląd. Pamiętać jednak trzeba, że w małych łazienkach mogą zajmować zbyt dużo miejsca. W łazienkach o mniejszym metrażu znacznie lepiej sprawdzą się zatem drzwi przesuwne, które nawet po otwarciu nie będą zajmować wiele miejsca.

Sposób montażu prysznica

Kolejnym ważnym aspektem, który należy mieć na uwadze przy wyborze prysznica, jest sposób jego montażu. Wyróżnić można tu dwa sposoby. Montaż podtynkowy oraz natynkowy. Prysznic podtynkowy charakteryzuje się tym, że jego elementy znajdują się pod tynkiem i kafelkami. Pamiętać tu trzeba, aby na takie rozwiązanie zdecydować się zatem jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. W innym wypadku konieczne będzie skuwanie już położonych wcześniej płytek. Prysznic podtynkowy to dobre rozwiązanie w przypadku małej łazienki. Żadne bowiem elementy prysznica takie jak bateria czy deszczownica nie są widoczne na zewnątrz. Drugim rozwiązaniem jest prysznic natynkowy. Idealnie przy tym rozwiązaniu pasować będzie kabina prysznicowa z przesuwnymi szklanymi drzwiami. Prysznic natynkowy jest niezwykle elegancki i może być ozdobą w łazience. Warto tu zatem zadbać o każdy element. Na pewno słuchawka prysznicowa powinna być niezwykle estetyczna. Dobrze jednak na to rozwiązanie decydować się posiadając łazienkę o większym metrażu. W małej łazience wszystkie elementy mogą być zbyt widoczne zaraz po wejściu do pomieszczenia, a tym samym może to nie wyglądać zbyt dobrze.

Bateria prysznicowa

Jeśli chodzi o baterię prysznicową, to do wyboru jest bateria podtynkowa prysznicowa lub natynkowa. Niezależnie na które z tych rozwiązań padnie wybór, ważne jest, aby postawić na taki model baterii, który cechować się będzie trwałością. Bateria prysznicowa musi być odporna na rdzę i zbierający się w łazience kamień. Istotnym elementem każdej baterii jest jej głowica. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór baterii ceramicznej ze względu właśnie na jej trwałość. Jeśli chodzi o materiał, z którego bateria prysznicowa jest wykonana, to z pewności bardzo dobrze sprawdzi się tu mosiądz. Jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Pamiętać trzeba, że bateria prysznicowa musi być dopasowana do sposobu montażu prysznica.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Kanapka 2022-06-15 18:34:18 95.160.*.*
  Ten artykuł chyba napisał ten debil od przedłużaczy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Danio 2022-06-15 17:44:00 88.156.*.*
  Wolałem przedłużacze xd 😂
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • [Usunięty] 2022-06-15 15:40:10 94.254.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • [Usunięty] 2022-06-15 12:35:07 88.156.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Janusz Pisiewicz 2022-06-15 11:48:11 213.184.*.*
  PiSowi rekomenduję zimny.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • [Usunięty] 2022-06-15 11:47:11 5.173.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
2147382000