Jak uspokoić ruch w mieście?

Jakość przestrzeni publicznej w Olsztynie, problematyka prowadzenia ruchu tranzytowego przez miejskie ulice oraz słuszność rozmieszczenia niektórych znaków drogowych - te tematy będą poruszane podczas spotkania ''Miasto w ruchu, ruch w mieście''. Spotkanie rozpocznie się od wykładu Jacka Grunt-Majera, psychologa transportu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie będzie miało na celu przedstawienie i przedyskutowanie zagrożeń drogowych czyhających głównie na pieszych i rowerzystów w naszym mieście. Uczestnicy spotkania postarają się ustalić, co należy zrobić, by Olsztyn stał się przyjazny i bardziej bezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu, ale i zmotoryzowanych. Skupią się na wyłapaniu barier w poruszaniu się pieszych i rowerzystów oraz zastanowią się nad skutecznymi metodami uspokajania ruchu drogowego.

Tematyką spotkania będą również zasady realnego zrównoważenia transportu, a także logicznego rozstawiania znaków drogowych, co wciąż stanowi poważny problem w Olsztynie.

 

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17.00 w bibliotece multimedialnej Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • tranzytowiec 2013-12-02 20:06:44 178.181.*.*
    metoda jest prosta: zwinąć te tramwaje, zbudować obwodnicę (porządną), wygnać prezydenta Olsztyna. Wykładów nie potrzeba
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • jabol 2013-11-27 23:16:20 83.12.*.*
    ZLIKWIDOWAĆ ratusz ..... i będzie bezpiecznie, przyjażnie,tanio, mądrze......
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000