Jak urządzić balkon w bloku?

Jak urządzić balkon w bloku?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pexels

Wiosną i latem wiele osób spędza czas na balkonie, nawet jeśli ich mieszkanie mieści się w bloku. Oczywiście wiąże się to z pewnymi niedogodnościami oraz niewielką powierzchnią, ale mimo to można stworzyć przyjemną przestrzeń do relaksu i wypoczynku.

Estetyczne krzesła i stolik

Podstawowymi meblami, które powinny znaleźć się na balkonie, są krzesła i stolik. W sklepach stacjonarnych i internetowych można dostać tego typu meble w zróżnicowanych cenach. Dostępne są zarówno modele za kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset, a nawet kilka tysięcy. Problematyczny jest balkon bez dachu, który obecnie często proponują deweloperzy. Słońce, deszcz i wiatr to elementy, które źle wpływają na stan sprzętów. W takim wypadku lepiej wybrać coś tańszego lub zakupić specjalne pokrowce na meble. Warto zadbać także o to, by przestrzeń wyglądała spójnie. Drugim problemem jest kwestia sąsiadów, którzy mogą widzieć wszystko, co dzieje się na balkonie, zwłaszcza jeśli szyba jest szklana. W takiej sytuacji można zdecydować się na naklejki na szyby balkonowe i do łazienki, które są bardzo estetyczne.

Koce i poduszki

Na krzesła warto położyć wygodne poduszki, najlepiej zdejmowane, które można zabierać na noc. Przydadzą się też kocyki, zwłaszcza na chłodniejsze wieczory. Takie elementy jak poduszki i koce pełnią nie tylko funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Najlepiej wybrać takie dodatki, które są wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów.

Donice z kwiatami

Na balkonie mogą znaleźć się także donice z kwiatami lub ziołami. Dobrym pomysłem jest postawienie kwietnika lub zrobienie go samodzielnie. Inna opcja to ułożenie stylowych dekoracji, takich jak lampiony i konewki.

Bujana huśtawka – odpowiednie na większy balkon

Jedną z wielkich przyjemności, zwłaszcza po całym dniu pracy, jest spędzenie czasu na łonie natury. Osoby mieszkające w bloku zwykle nie mają zbyt dużych możliwości rekreacyjnych, dlatego warto zainwestować w coś na balkonie. Chodzi tutaj o bujaną huśtawkę, wykonaną na przykład z wikliny lub rattanu. Oczywiście taki element wyposażenia pasuje tylko na większy balkon, ponieważ zajmuje naprawdę sporo miejsca. W przypadku balkonów otwartych, bez dachu, również lepiej nie decydować się na tego typu mebel. Huśtawka balkonowa jest idealna do spędzania na niej czasu podczas czytania, oglądania filmów na tablecie i picia kawy. Będzie na niej znacznie wygodniej niż na leżaku lub krześle, dlatego można na niej przesiedzieć nie kilka minut, tylko nawet godzinę lub dwie. Oczywiście w sklepach dostępne są także huśtawki dla dwóch osób, jednak wymagają one bardzo dużo miejsca i mogą nie zmieścić się na balkonie.

Materiał Partnera

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000
2147382000