Jak spać przy rwie kulszowej?

Jak spać przy rwie kulszowej?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. IstockPhoto

Rwa kulszowa jest schorzeniem, z którym zmaga się coraz szersza grupa osób. Za jej pojawienie się jest odpowiedzialna dysfunkcja nerwu kulszowego, który na skutek dużego nacisku wywołuje silne dolegliwości bólowe oraz drętwienie i mrowienie kończyn. Jednym ze skutecznych sposobów na zminimalizowanie bólu oraz częstotliwości pojawiania się ataków rwy kulszowej jest odpowiedni sposób spania oraz właściwa pozycja w trakcie drzemek i odpoczynku. Jak spać przy rwie kulszowej?

Pozycja do spania przy rwie kulszowej - jest najlepsza?

Rwa kulszowa jest schorzeniem postępującym, dlatego bardzo ważna jest jest wczesna diagnoza i wdrożenie skutecznego leczenia. Początkową fazę choroby zazwyczaj udaje się skutecznie niwelować dzięki środkom farmakologicznym, nowoczesnym terapiom oraz rehabilitacji. Niemniej jednak ostre fazy rwy kulszowej poddawane są zabiegom inwazyjnym, czyli operacji.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z atakiem rwy kulszowej jest przybranie właściwej pozycji podczas snu. Zmniejszone odczuwanie bólu pojawia się podczas spania na boku, w ułożeniu embrionalnym z kończynami przykurczonymi na kształt krzesełka. Odpoczynek dzienny powinien odbywać się w pozycji leżącej na brzuchu, a przy konieczności pracy w pozycji siedzącej - wskazane jest częste zmienianie pozycji i unikanie zaokrąglania pleców.

Materac - dlaczego jest ważny podczas ataku rwy kulszowej?

Higiena snu i dobór właściwego podłoża jest czynnikiem, który w znacznym stopniu poprawia funkcjonowanie podczas ataku rwy kulszowej. Materac powinien wyróżniać się twardą lub średnio twardą powierzchnią, która właściwie podtrzymuje ciało w spoczynku. Odpowiednia twardość sprawia, że całe ciało oraz kręgosłup spoczywają w naturalnej, swobodnej pozycji, a podczas odpoczynku powierzchnia materaca nie zapada się pod wpływem nacisku użytkownika. Doskonałym wyborem jest materac piankowy na abcsnu.pl, który oferuje marka Hilding. Materace piankowe to specjalistyczne materace, których konstrukcja znacznie poprawia jakość snu i jest polecana osobom zmagającym się ze schorzeniem nerwu kulszowego.

Dodatkowo, warto pamiętać o doborze poduszki, której właściwości poprawiają regenerację odcinka szyjnego kręgosłupa. Marka Hilding oferuje modele, które dzięki wyprofilowanej konstrukcji znacznie poprawiają jakość i efektywność snu.

Jaki model materaca wybrać przy rwie kulszowej?

W ofercie marki Hilding można znaleźć materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Ich właściwości pozwalają na dopasowanie modelu do swoich osobistych potrzeb. Według specjalistów, przy schorzeniu rwy kulszowej doskonałym wyborem jest materac piankowy ze względu na swoją wysokoelastyczną strukturę oraz zwiększoną odporność na nacisk ciężaru ciała.

Jednym z polecanych modeli jest materac Hilding Melody To materac, który wyróżnia się antybakteryjnymi właściwościami oraz otwartokomorową konstrukcją, która minimalizuje ryzyko rozwoju patogenów w jego wnętrzu oraz poprawia cyrkulację powietrza. To doskonałe podłoże dla osób, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa oraz rwą kulszową. Wysoka gęstość wypełnienia poprawia jakość snu oraz zwiększa stabilność konstrukcji, co jest pożądane w trakcie trwania ataku rwy.

Marka Hilding oferuje materace, które dzięki innowacyjnej budowie poprawiają higienę snu osób, które zmagają się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Modele marki są rekomendowane nie tylko przez specjalistów, ale też zadowolonych użytkowników. Dodatkowo na swoje produkty marka Hilding daje do 15 lat gwarancji, co zapewnia bezpieczeństwo udanych zakupów.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Barbara 2021-06-25 09:27:23 77.65.*.*
    Bardzo wazny artykuł !! Moja mama cierpiala na rwe kulszowa i dlugo szukalismy pomocy dla niej. Rzeczywiscie zmiana materaca troche jej pomogla. Wybralismy hilding melody, jest antybakteryjny i w dodatku bardzo stabiln i pomogl mamie . Polecam ;)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0