Jak być bezpiecznym w sieci i dbać o swoją prywatność?

Jak być bezpiecznym w sieci i dbać o swoją prywatność?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Świat idzie ciągle do przodu, coraz częściej zapominamy o tym, aby dbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność. Nie mówimy tutaj już tylko o prywatności, która dotyczy świata realnego. Znaczną część życia poświęcamy również na przeglądaniu internetu czy korzystanie z sieci. W czasie czekania na transport lub kiedy jesteśmy w miejscu publicznym chcemy mieć dostęp do niej, dlatego decydujemy się na korzystanie z publicznego Wi-Fi. Publiczny internet z którego korzysta bardzo duża liczba osób niesie ze sobą szereg negatywnych działań, które mogą służyć kradzieży naszych danych lub pozyskanie poufnych informacji o nas, które będą działały na naszą niekorzyść.

Jak się zabezpieczyć w sieci?

Dbanie o swoją prywatność to dla nas dzisiaj bardzo ważny temat, ponieważ na każdym kroku dowiadujemy się o wycieku danych lub kradzieży w internecie. Decydując się na dbanie o bezpieczeństwo może posłużyć Tobie połączenie VPN. Jest to zaszyfrowane połączenie, które wpływa na Twoje bezpieczeństwo i prywatność. Działa to na takiej zasadzie, że Twój adres IP, który idzie do Twojego dostawcy jest zaszyfrowany, dlatego tak trudno jest tutaj o kradzież lub śledzenie Twoich ruchów.

W sieci istnieje dużo dostawców, którzy takie usługi oferują. Warto zwrócić uwagę na to czy są to bezpłatne czy płatne działania. Jeśli chcemy zadbać o nasz poziom bezpieczeństwa i prywatności warto potraktować to jako inwestycje i wydać pieniądze na usługę, która jest cały czas rozwijana i posiada odpowiednią pomoc czy obsługę klienta. Takim rozwiązaniem jest Zenmate Test, który w znacznym stopniu dba o Twoje bezpieczeństwo i szyfrowanie danych.

Gdzie może czekać na nas niebezpieczeństwo jeśli chodzi o kradzież danych?

Na pewno są to wszystkie miejsca publiczne, które udostępniają możliwość połączenia się z siecią. W dzisiejszych czasach takich miejsc jest mnóstwo, dlatego nie warto ich wymieniać. Musisz wiedzieć, że tam gdzie dostęp do internetu mają wszyscy i nawet jak ta sieć jest w jakiś sposób zabezpieczona, czeka na nas niebezpieczeństwo, ponieważ nie mamy pewności do kogo trafiają nasze dane. 

Szukając odpowiedniego dostawcy VPN możesz trafić na Zenmate Test, najważniejsze z nich to: 

  • siedziba VPN jest w Niemczech

  • wysoka prędkość, która korzystnie wpływa na komfort użytkowania

  • możliwość ominięcia blokady

  • umożliwia torrentowanie

  • 7 - dniowy bezpłatny okres

  • 14 dniowa - gwarancja zwrotu pieniędzy

  • dostępne są tanie pakiety

  • dostępność do serwerów w 30 krajach

  • szyfrowanie AES-128 bit

Sieć VPN szyfruje dane przesyłane tam i z powrotem. Prędkość połączenia jest bardzo ważna, ale nie najważniejsza przy wyborze dostawcy. Warto przeczytać w sieci o testach prędkości, które są wiarygodnym źródłem porównawczym. 

Jak zainstalować usługę VPN?

Instalacja zazwyczaj jest opisana na stronie producenta. Udostępniają oni całą instrukcje krok po kroku jak dokładnie zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność, dzięki zastosowaniu ich produktu, dlatego korzystając z usług firmy nie musisz posiadać specjalnej wiedzy, ponieważ jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Dla kogo szczególnie ważne jest używanie VPN?

Jest to niezwykle ważne dla osób, które często podróżują i korzystają z publicznych sieci Wi-Fi. Jeśli większość swojego czasu przebywasz poza swoim miejscem zamieszkania i jesteś zmuszony do korzystania z takich sieci, warto o tym pomyśleć, ponieważ wpłynie to korzystnie na Twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, że każdego dnia logujemy się do banku, robimy przelewy. Dane, które są dla nas ważne, kiedy połączenie nie jest zaszyfrowane są ogólnodostępne i nie potrzeba specjalnej wiedzy, aby je wykraść. W ten sposób zwiększasz swoje bezpieczeństwo nawet przy korzystaniu z bankowości.

Dostęp do VPN jest też ważny jeśli korzystamy w domu z naszej sieci prywatnej, ponieważ nikt z nas nie chce być śledzonym w żaden sposób. Komfort jaki możemy odczuć podczas takiego użytkowania internetu jest bardzo ważna, ale nie zwalnia nas to z obowiązku przestrzegania prawa.

VPN - kilka słów kończących

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którzy chcą być bezpieczni w sieci i cenią swoją prywatność. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedniego dostawce, ponieważ tylko odpowiedni dobór dopasowany do naszych potrzeb może spełnić nasze oczekiwania. Zenmate Test pokazał, że ten niemiecki VPN należy do ścisłej światowej czołówki w zakresie bezpieczeństwa online. Określ dokładnie swoje potrzeby, a następnie wybierz określonego dostawcę i poczuj bezpieczeństwo i prywatność.

Artykuł sponsorowany

Tagi: VPN

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz