Dziś jest: 29.05.2024
Imieniny: Bogumiły, Magdaleny
Data dodania: 2024-03-25 11:08
Ostatnia aktualizacja 2024-03-26 08:33

Redakcja

Indykpol AZS prowadził 2-0 z rewelacją rozgrywek. Skończyło się stratą punktów

Indykpol AZS prowadził 2-0 z rewelacją rozgrywek. Skończyło się stratą punktów
Nie udał się wyjazd do Lublina. Akademicy mimo prowadzenia 2-0 wrócili do Olsztyna bez kompletu punktów
Fot. Mateusz Lewandowski

W pierwszych dwóch setach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zdominowali rywali z Lublina. Później jednak do głosu doszli gospodarze, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Strata punktów komplikuje akademikom sytuację w walce o fazę play off.

reklama

Przed rozpoczęciem 27 serii gier, akademicy z Kortowa zajmowali w ligowej tabeli 7 miejsce. Utrzymanie się w top 8 na finiszu rozgrywek nie będzie jednak łatwe. W niedzielnym (24 marca) spotkaniu rywalem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn była, bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie, ekipa Bogdanki LUK Lublin.

– Nie chcę już myśleć o przeszłości. Mamy przed sobą cztery mecze. Musimy zagrać lepiej na zagrywce i być bardziej konsekwentni w ataku – powiedział przed niedzielnym spotkaniem trener Javier Weber.

Po problemach zdrowotnych, do wyjściowego składu akademików z Kortowa powrócili: Moritz Karlitzek i Kuba Hawryluk. Oprócz nich, na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Szymenderę na przyjęciu oraz Souzę na ataku.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn dobrze rozpoczęli pierwszą partię niedzielnego spotkania. Zdobywali punkty przy zagrywce Czarka Sapińskiego, a na siatce skuteczni byli Alan Souza oraz Moritz Karlitzek. Efektem tego było pewne zwycięstwo 25:15.

Dobra gra przyjezdnych miała również miejsce w drugiej odsłonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była świetnie zorganizowana w obronie i ataku. Również i tę odsłonę zapisaliśmy na konto drużyny z Kortowa – 25:17.

Podrażnieni gospodarze w trzeciej partii ruszyli do ataku. Raz po raz punktowali Ferreira i Schulz. Akademicy z Kortowa mieli problemy w przyjęciu i ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Skrzętnie wykorzystali to lublinianie, którzy wygrali 25:23, którzy od tego momentu na parkiecie zaczęli „rządzić”. Lublinianie wrócili do swojej formy, którą prezentują przez większość sezonu. Akademicy natomiast ponownie zaczęli popełniać proste błędy.

Czwarta partia (25:15), jak i piąta (16:14), została zapisana na konto gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Wachnik.

Po niedzielnej porażce, z dorobkiem 40 pkt. akademicy zajmują 8 miejsce w PlusLidze. Z jednym meczem mniej i 38 pkt. na koncie na kolejnym miejscu jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Treflem Gdańsk – Hala Urania, Wielka Sobota (30.03), godz. 17:30. 

Bogdanka LUK Lublin  - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (15:25, 17:25, 25:23, 25:14, 16:14)

LUK Lublin: Malinowski, Komenda, Kania, Nowakowski, Brand, Ferreira, Hoss (libero) oraz Wachnik, Krysiak, Zając, Schulz, Kędzierski

AZS Olsztyn: Souza, Tuaniga, Sapinski, Jakubiszak, Szymendera, Karlitzek, Hawryluk (libero) oraz Majchrzak, Jankiewicz, Armoa, Siwczyk

MVP: Jakub Wachnik (LUK Lublin)

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • kibic 2024-03-30 18:55:06 164.127.*.*
    Barkom punktuje, Nysa punktuje, Skra też a my już poza ósemką po tej kolejce. Chyba ze z Treflem cudem wygrają
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • To nie jest 2024-03-25 15:12:13 31.0.*.*
    zespół tylko zlepek przypadkowych ludzi. Taka np Szymendera, Jankiewicz czy Jakubiszak to poziom 2 ligi. Do tego wiecznie kontuzjowani typu Szerszeń czy Janikowski. Prezes Jankowski co sezon powiela błędy w tworzeniu składu i odbija się to czkawką. Czas na zmiany w zarządzie AZS!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl