Indykpol AZS Olsztyn wygrywa turniej w Kozienicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Indykpol AZS Olsztyn wygrywa turniej w Kozienicach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Pamiątkowe zdjęcie z pucharem ekipy z Olsztyna
Fot. Mateusz Lewandowski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zwyciężyli w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni w Kozienicach. Akademicy pokonali LUK Politechnikę Lublin i Cerrad Enea Czarnych Radom.

Przed kolejnymi sparingami siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, do drużyny dołączył kolejny zawodnik. Po Tayloru Averillu, z zespołem trenuje już Torey DeFalco, który w środowy wieczór dotarł do Olsztyna.

Piątkowe spotkanie z LUK Politechniką Lublin rozpoczęli: Firlej, Averill, Poręba, Janiszewski, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero). Marco Bonitta rotował składem: TJ DeFalco rozegrał tylko jeden set, potem na pozycjach przyjmującego zmieniali się Ciunajtis z Jakubiszakiem, aż ostatnie dwie partie na tej pozycji rozegrał Janek Król. Po dwóch pewnie wygranych partiach przez akademików z Kortowa, kolejne dwa sety padły łupem rywali z Lublina. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie, którzy zwyciężyli po dwugodzinnym boju. Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył Karol Butryn – 22.

Sobotnie finał rozpoczęli: Firlej, Jakubiszak, Siwczyk, Janiszewski, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero). Po czterech setach na boisku pojawił się Jan Król, który zmienił TJ DeFalco. I tak jak w piątek, tak i w sobotę, akademicy z Kortowa rozegrali pięć setów. Każda partia była wyrównana, lecz w decydującym secie siatkarze Indykpolu AZS nie pozostawili złudzeń, która drużyna zasłużyła na zywcięstwo w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur odebrała pamiątkowy puchar za 1. miejsce, a MVP turnieju uznano Jana Firleja.

W kolejny weekend, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wezmą udział w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W piątek (17 września) akademicy z Kortowa zmierzą się z Treflem Gdańsk (godz. 20:30). Drugą parę półfinałową tworzą Ślepsk Malow Suwałki vs Barkom-Każany Lwów. Przegrani zmierzą się w sobotni meczu o trzecie miejsce (godz. 13:00), a wygrani w finale (godz. 15:30).

MVP turnieju w Koziencach został Jan Firlej (Indykpol AZS).

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Zatorzanki 2021-09-12 14:54:27 5.184.*.*
  Kolejna drużyna sportowa , która rozsławia imię WARMII , gratulacje z Zatorza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • XDDD 2021-09-12 08:50:18 31.11.*.*
  Stomil po 6 kolejkach - zero punktów XD
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • NOi 2021-09-11 21:29:51 77.114.*.*
  AZS to jest ta duma Warmii , jedynie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • AL BANDI 2021-09-11 20:50:56 80.202.*.*
  No pieknie AZS to AZS nie to co te Stomilowskie ciotki oplywajace wazelina.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1