Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2021-08-08 12:49

Indykpol AZS Olsztyn w TOP 6 PreZero Grand Prix PLS!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę odnieśli dwa zwycięstwa. Oznacza to, że akademicy z Kortowa są w najlepszej szóstce turnieju PreZero Grand Prix PLS!

W pierwszym meczu, Indykpol AZS zmierzył się z PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie lepiej zaczęli olsztynianie, którzy nie wstrzymali ręki w ataku. Akademicy utrzymywali kilka punktów przewagi i zwyciężyli 25:19. W drugim secie olsztynianie poszli za ciosem i pewnie zwyciężyli 25:19.

W drugim spotkaniu zawodnicy prowadzeni przez Matteo Bologna i Mateusza Nykiela, spotkali się ze Stalą Nysa. W pierwszym secie, po początkowej walce punkt za punkt, w kolejnych akcjach górą byli olsztynianie. W końcówce byli już nie do zatrzymania, wygrywając 25:20. W drugim secie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała się sporo napracować, aby być górą. O losach zaważyła końcówka, w której Indykpol AZS wygrał 25:23.

W ćwierćfinale Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 12:15. Wygrany awansuje do półfinału, przegrany zakończy rywalizację na 5. pozycji. Mecze o medale również odbędą się w niedzielę.