Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął przygotowania!

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął przygotowania!
Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął przygotowania
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

We wtorek, 30 czerwca, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Początek okresu przygotowawczego, to tzw. zajęcia adaptacyjne.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w nieco okrojonym składzie, rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi. Na pierwszych zajęciach obecni byli: Wojtek Żaliński, Przemek Stępień, Damian Schulz, Dawid Woch, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba, Kamil Droszyński, Remek Kapica i Jędrzej Gruszczyński. Z zespołem trenuje również Wiktor Mielczarek.

Nieobecni byli zawodnicy zagraniczni: Robbert Andringa dołączy do zespołu jeszcze w tym tygodniu, Ruben Schott i Dima Teryomenko przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji (do Olsztyna przyjadą pod koniec lipca). Javier Concepcion w stolicy Warmii i Mazur zawita w sierpniu.

W poniedziałek, 29 czerwca, siatkarze przeszli badanie funkcjonalne oraz zostały zebrane podstawowe pomiary, takie jak: tkanka tłuszczowa, wzrost czy waga. Dzień później drużyna po raz pierwszy spotkała się w hali. Początek okresu przygotowawczego, to tzw. zajęcia adaptacyjne. Na czym będą one polegać?

 – Pierwsze dni to praca nad rzeczami, które „uciekły" nam w czasie długiej przerwy – wyjaśnia Paweł Ciesiun, trener przygotowania fizycznego. – Chcemy poprawić te element, które są słabsze. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy pracowali na siłowni i jeśli się uda, kilka razy udamy się na basen. Nowe bodźce zawsze mogą pozytywnie wpłynąć na zawodników.

Rozgrywki ligowe w minionym sezonie, zostały przerwane na początku marca. Dla zawodników, oznaczało to brak treningów przez ponad 3 miesiące. Jak przyznają, nie mogli doczekać się powrotu do zajęć. – Czuć ekscytację, że to już się zaczęło – mówi Jędrzej Gruszczyński, libero Zielonej Armii. – W końcu możemy popracować i być w grupie, choć nie jest ona jeszcze pełna. Cieszymy się, że możemy wspólnie trenować do nadchodzącego sezonu.

Podczas okresu przygotowawczego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają spotkania kontrole i wezmą udział w jednym turnieju towarzyskim. Poniżej podajemy plan przygotowań:

2 sierpnia 2020 (niedziela): 
Turniej półfinałowy Grand Prix PLS w Warszawie

8 - 9 sierpnia 2020 (sobota – niedziela): 
Turniej finałowy Grand Prix PLS / w przypadku braku awansu, zostaną rozegrane spotkania towarzyskie (przeciwnik i miejsce do ustalenia)

14 - 15 sierpnia 2020 (piątek – sobota): 
Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (miejsce do ustalenia)

22 - 23 sierpnia 2020 (sobota – niedziela): 
XI Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach

28 - 29 sierpnia 2020 (piątek – sobota): 
Spotkania towarzyskie ze Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie

4 - 5 września 2020 (piątek – sobota):
Spotkania towarzyskie z Cuprum Lubin (miejsce do ustalenia)

12 września 2020: 
Inauguracja PlusLigi z Cerradem Enea Czarnymi Radom

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna