Imieniny: Felicji, Teofila, Zyty
Data dodania: 2021-02-07 12:38

Indykpol AZS Olsztyn przegrał z beniaminkiem [ZDJĘCIA]

Olsztynianie ulegli beniaminkowi z Nysy

Podopieczni Daniela Castellaniego w sobotni wieczór niespodziewanie przegrali z beniaminkiem PlusLigi, Stalą Nysa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość ekipy Stali Nysa, ulegając 3:1. Po dwóch setach, które zostały zapisane na konto gospodarzy, w trzeciej partii górą byli goście. Akademicy z Kortowa walczyli o przedłużenie spotkania, lecz Stal zwyciężyła w czwartej odsłonie i zdobyła komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dokładnej przyjmowali (58% do 51%), skuteczniej atakowali (50% do 48%), zdobyli więcej punktów blokiem (12:7) oraz na zagrywce (5:3). Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobyli Robbert Andringa i Remigiusz Kapica (po 16 pkt.), a w drużynie z Nysy – Bartosz Bućko (23 pkt.)

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w hali Urania z GKS Katowice. Początek środowego meczu o godzinie 18.

- W pierwszym secie pojawiło się w naszych to, co kilka meczów temu - znowu zaczęliśmy robić błędy. Niekoniecznie błędy, które były obarczone ryzykiem tylko proste. Gdzieś w drugim secie udało się to nam opanować, a przy końcówce... mój jeden atak nie był skończony, potem kolejny i trzeba oddać atakującym Nysy, że robili robotę na zagrywce, bo namieszali nam trochę w szeregach, przez co ciężej było nam wyprowadzić akcje i, niestety, trzy punkty zostały w Nysie - powiedział tuż po spotkaniu olsztyński atakujący, Remigiusz Kapica.

Tym samym w ostatnich dwóch meczach olsztynianie mogli zdobyć sześć punktów, a skończyło się zaledwie na dwóch... wygranych setach. Wygląda na to, że mamy w tym sezonie zespół, który nie uplasuje się w czołowej ósemce PlusLigi.

Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (30:28, 25:22, 22:25, 25:23)

Stal: Zajder, Komenda, Bućko, Ben Tara, M'Baye, Łapszyński, Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Filip;

Indykpol AZS: Stępień, Andringa, Schulz, Terjomienko, Żaliński, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Schott, Kapica, Cocnepcion, Wolański;

MVP: Bartosz Bućko (Stal Nysa)