Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2020-08-23 21:43

Indykpol AZS Olsztyn po pierwszych sparingach [ZDJĘCIA]

Indykpol AZS Olsztyn po pierwszych sparingach

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wzięli udział w XI Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Bilans akademików to jedno zwycięstwo i jedna porażka.

W pierwszym meczu turnieju, który miał miejsce w sobotę, Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z gospodarzami zmagań – Ślepskiem Malow Suwałki. Trener Daniel Castellani od pierwszej piłki posłał do boju: Kamila Droszyńskiego, Wojtka Żalińskiego, Rubena Schott, Javiera Concepcion, Dmytro Teryomenko, Damiana Schulza i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Pierwsze dwie partie upłynęły pod znakiem prowadzenia siatkarzy Ślepska i pogoni "Zielonej Armii". W premierowej odsłonie, akademicy doprowadzili do emocjonującej końcówki, w której lepsi okazali się gospodarze – 37:35. Drugi set, mimo początkowego prowadzenia olsztynian, ponownie zakończył się zwycięstwem ekipy z Suwalszczyzny – 25:20.

Podrażnieni olsztynianie w trzeciej partii ruszyli do ataku. Pomogły również zmiany, które przeprowadził trener Castellani. Na parkiecie pojawili się m.in. Dawid Woch, Robbert Andringa czy Remek Kapica. Wysokie zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS 25:15, przywróciło nadzieję w walkę o końcowe zwycięstwo. Czwarta partia zakończyła się jednak zwycięstwem Ślepska Malow Suwałki 25:19, jak i całe spotkanie 3:1.

W niedziele akademicy z Kortowa zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Trener Castellani posłał do boju taki sam skład. Pierwsze dwie partie to bardzo dobra gra akademików z Kortowa w polu serwisowym oraz kontratakach. Efektem tego były wygrane – 25:19 i okazała, w drugim secie – 25:12.

W trzecim secie argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS dokonał kilku zmian – na boisku pojawili się m.in. Woch czy Kapica. Choć pierwsze piłki padły łupem olsztynian, to z każdą kolejną akcją skrzydła rozwijały „Gdańskie Lwy", które zwyciężyły 25:21. Czwarta odsłona to gra punkt za punkt, z lekką przewagą olsztynian. Wygrana 25:21 przypieczętowała pierwsze zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn w grach kontrolnych przed sezonem 2020/2021.

Kolejne sparingi siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już w najbliższy piątek i sobotę (28-29 sierpnia) z Ślepskiem Malow Suwałki. Piątkowe spotkanie, które odbędzie się w Olsztynie, jest zamknięte dla publiczności. Sobotnia konfrontacja będzie miała miejsce w Iławie – początek o godz. 15:00, a organizatorzy udostępnią 299 miejsc.