Indykpol AZS Olsztyn. ''Miedziowi'' staną w Gdańsku na drodze do półfinału

Indykpol AZS Olsztyn. ''Miedziowi'' staną w Gdańsku na drodze do półfinału
Zwycięstwo nad Krispolem Września zadecydowało o awansie Indykpolu AZS do finałowego turnieju w Gdańsku
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

W sobotę i niedzielę odbędzie się w Gdańsku, z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn, finałowy turniej PreZero Grand Prix. Pierwszym przeciwnikiem kortowian będą siatkarze KGHM Cuprum Lubin.

Przypomnijmy, że aby grać w Gdańsku, należało w turnieju eliminacyjnym, który się odbył w minioną niedzielę w stolicy, zająć w czterozespołowej grupie pierwsze lub drugie miejsce. Siatkarze z Olsztyna dokonali tego, choć wyjazd do Gdańska wywalczyli… rzutem na taśmę. W spotkaniu z ekipą z Wrześni, decydującego trzeciego seta wygrali broniąc meczbola. Grali w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Jakub Czerwiński, Wojciech Żaliński i Jakub Ciunajtis.

W tym samym zestawieniu stawią się w sobotę w stolicy województwa pomorskiego.

- W Warszawie dopisała nam pogoda, przez cały turniej było słonecznie i ciepło - powiedział po powrocie do Olsztyna Remigiusz Kapica. - Dla tych drużyn, jak nasza, które grały dwa mecze pod rząd, było to duże wyzwanie. Wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, o czym świadczy spora liczba tie-breaków. Nie narzucaliśmy sobie presji, wszystkie działania podejmowaliśmy ze spokojem. Najcięższy był nasz ostatni mecz z Krispolem Września. Cieszę się, że zakończyliśmy go zwycięstwem i pojedziemy na finałowe zawody do Gdańska.

Nie wtajemniczonych informujemy, że zmagania PreZero Grand Prix to zupełnie nowe rozgrywki prowadzone przez  Polską Ligę Siatkówki, w których rywalizują polskie drużyny klubowe. Turnieje eliminacyjne odbywały się w Krakowie i Warszawie, natomiast finały zostaną przeprowadzone w sobotę i niedzielę w Gdańsku na Lotos Stadionie Letnim. Mecze są rozgrywane na piasku na boiskach o wymiarach halowych. Zasady gry są prawie identyczne jak w siatkówce halowej z tym, że drużyny liczą cztery osoby i każda z nich może atakować.

W eliminacjach zmagano się w grupach, grając systemem każdy z każdym, natomiast zawody finałowe zostaną przeprowadzone systemem pucharowym (przegrywający odpada). 

W sobotnim ćwierćfinale w Gdańsku o godz. 15.30 olsztyńscy siatkarze podejmą Cuprum Lubin. Pozostali ćwierćfinaliści: Katowice – MKS Będzin (godz. 11), Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel (12.30), Verva Warszawa Orlen Paliwa – PGE Skra Bełchatów (17). W niedzielę zwycięzca tego pierwszego meczu zmierzy się (godz.11) ze zwycięzcą drugiego, natomiast zwycięzca spotkania Cuprum - Indykpol AZS (godz.12.30) ze zwycięzcą meczu Verva - Skra. Na godz. 15.30 zaplanowano spotkanie o trzecie miejsce, a na 17 o pierwsze. Wszystkie spotkania będą transmitowane przez sportowe programy Polsatu.

Lech Janka

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Tak tylko 2020-08-10 22:40:53 188.147.*.*
    Pracować dla takiego portalu to chyba wyjątkowy obciach. Trzeba mieć odrobinę dumy.
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść