Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2020-11-08 19:42

Indykpol AZS Olsztyn. Surowa lekcja siatkówki od... outsidera z Lubina [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU WIDEO]

Olsztynianie we własnej hali przegrali z ostatnim zespołem w tabeli PlusLigi

W rozegranym awansem meczu 17. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS przegrali we własnej hali z Cuprum Lubin, który do tej pory zajmował ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie z Cuprum Lubin było dla olsztyńskich siatkarzy pierwszym po powrocie z przymusowej pauzy spowodowanej koronawirusem. Obie ekipy miały już się okazuje spotkać w ramach 4. kolejki, gdzie w Lubinie pewnie zwyciężyli goście. W kontekście tego wyniku dzisiejsza wygrana lubinian jest niespodzianką.

Goście od początku zdominowali spotkanie. Szybko uzyskali prowadzenie, które w pewnym momencie wyniosło aż sześć punktów (6:13). Olsztynianie pomału zaczęli jednak dochodzić do głosu. Na taki obrót rzeczy zareagował trener przyjezdnych, który dokonał zmiany na pozycji środkowego i w miejsce Szymona Jakubiszaka pojawił się Dawid Gunia. Trener Daniel Castellani również próbował rotować składem, ale nie przyniosło to poprawy gry i pierwszą odsłonę pewnie wygrali goście 19:25.

W dwóch następnych partiach oglądaliśmy więcej walki, ale goście w końcówkach byli o pół kroku z przodu. Drugiego seta znowu asem rozpoczął Jimenez. Goście szybko odskoczyli na trzy punkty (4:7) i bezpieczną przewagę utrzymali do końca. Drugą partię zakończył Penczew.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli olsztynianie, ale goście szybko wyrównali (6:6, 8:8) i uzyskali minimalne prowadzenie. Zmiany w drużynie Indykpolu AZS nie pomagały. W połowie partii po asie Tavaresa było 13:16 i lubinianie nie oddali przewagi.

- Kwarantanna i taka przerwa odbija się na wszystkich. Nie ma możliwości, żeby nie zostawiła śladu – powiedział po spotkaniu Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. - Popełnialiśmy zdecydowanie za dużo błędów – i to w takich prostych sytuacjach. I myślę, że to była główna różnica między nami a Lubinem.