Inauguracja roku szkolnego (zdjęcia)

Inauguracja roku szkolnego (zdjęcia)
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Blisko 200 tys. uczniów rozpoczęło na Warmii i Mazurach nowy rok szkolny. Miejska inauguracja odbyła się dziś w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olsztynie. W uroczystości udział wzięli m.in. prezydent miasta Piotr Grzymowicz oraz olsztyńscy radni.

Inauguracja nowego roku szkolnego to wydarzenie przede wszystkim dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Zaznaczył to w swoim krótkim przemówieniu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. "Ci młodsi i starsi doskonale wiedzą, że macie wsparcie w rodzicach, ale tym drugim elementem w procesie wychowania, kształcenia, edukacji jest szkoła" - powiedział.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć odniesienia do 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. "Z wielkim wyrazem wysłuchaliśmy naszego hymnu w dniu 1 września, gdzie mija 75. rocznica tej natragiczniejszej II Wojny Światowej. To nasi dziadowie, nasi rodzice walczyli o wolność naszą i waszą" - dodał.

Głos zabrał także przewodnicący Rady Miejskiej - Jan Tandyrak, który zaznaczył, iż 1 września jest dniem szczególnym dla młodych ludzi. "Dzisiaj rozpoczynacie nowy rok szkolny. Rok, w którym będziecie rozwiązywali nowe zadania, realizowali swoje pasje, pokonywali własne trudności. To od waszej pracy, od waszego zaangażowania zależy, wasza przyszłość  - ta najbliższa i ta dalsza" - powiedział Tandyrak.

W samym Olsztynie od jutra do szkół pójdzie blisko 22 tys. uczniów. Podczas spotkania oficjalnie otwarta została również nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1.

Natomiast wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku. Podczas uroczystej inauguracji szkołę odwiedzili m.in. wojewoda Marian Podziewski i warmińsko-mazurska kurator oświaty Grażyna Przasnyska.

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz