Imieniny: Floriana, Moniki
Data dodania: 2020-12-14 09:06

II liga siatkówki. Solidarnie czarny weekend

Trening olsztyńskich Chemiczek

To był bardzo nieudany koniec tygodnia dla olsztyńskich zespołów. Zarówno kobiecy Chemik, jak i męski AZS UWM nie potrafili ugrać nawet seta.

Żeńska młodzież Chemika grała u siebie z zajmującą w tabeli trzecią pozycję warszawska Spartą. Dwa pierwsze sety były właściwie bez historii, natomiast trzecia partia była już zdecydowanie bardziej emocjonująca niż wcześniejsze. Olsztynianki prowadziły nawet 21:20, ale nie zdołały utrzymać prowadzenia do końca seta.

Porażki do zera doznali także kortowianie. Grali na wyjeździe również ze Spartą tyle, że nie ze stolicy, a z Grodziska Mazowieckiego. Wypadli gorzej niż w meczu domowym z tą drużyną, w którym ulegli Sparcie po wyrównanej walce 2:3. Tym razem olsztynianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Po tych spotkaniach obie olsztyńskie drużyny plasują się w tabeli na ósmym miejscu.

UKS Chemik SMS Olsztyn – Sparta Espes Warszawa 0:3 (18:25, 18:25, 23:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Daria Pykosz, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wierzbowska (l) oraz Sara Ilnicka, Nikola Perzanowska, Anna Fiedorowicz, Iza Żukowska.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:16, 25:15, 25:18)