II liga siatkówki. Chemik i AZS UWM ze zwycięstwami na początek roku

II liga siatkówki. Chemik i AZS UWM ze zwycięstwami na początek roku
Dziewczęta Chemika przed meczem
Fot. Chemik Olsztyn

Bardzo ważnymi zwycięstwami rozpoczęły 2021 rok obie olsztyńskie drużyny. Żeński Chemik dopisał do swego ligowego konta cenne dwa, a męski AZS UWM jeszcze cenniejsze trzy punkty.

Tak Chemika, jak i ekipę z Kortowa, czeka twarda walka o pozostanie w rozgrywkach na kolejny sezon. Każdy zdobyty punkt w tej fazie ligowej rywalizacji jest więc dla tych zespołów na wagę być albo nie być, tym bardziej że jedna i druga drużyna przeżywa poważne problemy kadrowe.

Dziewczęta olsztyńskiego Chemika podejmowały zajmujący 6. miejsce w tabeli zespół Krótka Mysiadło. Kiedy po trzech partiach gospodynie prowadziły 2:1, a w czwartej 20:18, zanosiło się na ich 3-punktową zdobycz, ale tak się nie stało. W walce o dwa oczka okazały się już zdecydowanie lepsze.

Kilka dni wcześniej podopieczne Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza rozegrały w Dobrym Mieście spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu w Giżycku kadrą Polski szesnastolatek. Chemik wygrał to towarzyskie spotkanie 3:2.

Kortowianie grali również u siebie odnosząc, po serii kilku przykrych porażkach, bardzo cenne zwycięstwo ze znajdującą się również w strefie spadkowej Trójką Międzyrzec Podlaski.

- Bardzo się cieszymy z tego sukcesu, bo był wywalczony w niezwykle okrojonym składzie - mówił o tym spotkaniu Andrzej Grygorowicz, szkoleniowiec siatkarzy AZS UWM. - Mamy stale poważne kłopoty kadrowe, a ostatnio jeszcze bardziej się pogłębiły, bo odszedł z zespołu przyjmujący Piotrek Szostek. Z konieczności musiał go zastąpić… trener Grzegorz Krzan. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas niezwykle trudna walka o utrzymanie. Mamy nadzieję, że już wkrótce wróci do gry, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, inny przyjmujący Michał Kędziora, co poprawi naszą nieciekawą sytuację personalną.

UKS Chemik SMS Olsztyn - MUKS Krótka Mysiadło 3:2 (19:25, 25:16, 26:24, 23:25, 15:8)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Petrzak, Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Izabela Żukowska (l), Sara Iglicka, Weronika Poczynek, Anna Fiedorowicz, Nikola Lewandowska, Zuzanna Dąbrowska, Patrycja Mazur

AZS UWM Olsztyn - UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:0 (23:23, 25:18, 25:23)

AZS UWM Olsztyn: Grzegorz Krzan, Marcin Gnatowski, Oliwier Kubacki, Hubert Lasecki, Tomasz Narkun, Kuba Petryna, Wiktor Jezierski (l) oraz Jakub Brzozowski

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz