II liga piłki ręcznej. Zaległości na remis i zwycięstwo

II liga piłki ręcznej. Zaległości na remis i zwycięstwo
Kadr jednego ze spotkań Szczypiorniaka Olsztyn
Fot. Szczypiorniak Olsztyn

Szczypiorniak Olsztyn. W dwóch zaległych meczach II ligi, młoda drużyna ze stolicy Warmii i Mazur grała w Iławie i u siebie. W regionalnych derby był remis, a w spotkaniu w Olsztynie gospodarze pokonali zespół z Tczewa.

Po 60 minutach meczu między iławskim Jeziorakiem i olsztyńskim Szczypiorniakiem był wynik nie rozstrzygnięty. Doszło więc do konkursu rzutów karnych, w którym o jedną bramkę lepsi okazali się iławianie.

- Od początku szło nam bardzo ciężko - tak o tym iławskim meczu opowiadał portalowi Olsztyn.com.pl olsztyński szkoleniowiec Konstanty Targoński. - Schodziliśmy na przerwę ze stratą 4 bramek, ale po przerwie zaczęliśmy powoli ich dochodzić, tak że na 10 minut przed końcem wyszliśmy nawet na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnie minuty to była walka bramka za bramkę. Moglibyśmy spokojnie wygrać, ale nie wykorzystaliśmy trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem, a ostatnie dwie minuty graliśmy w szóstkę bez ukaranego Roberta Targońskiego. Utrzymaliśmy jednak remis, a w karnych przegraliśmy jednym trafieniem. W tym elemencie gry oraz remisach iławianie się ostatnio wyspecjalizowali. Był to ich czwarty remis i trzecie zwycięstwo w karnych.

Podopieczni trenera Targońskiego nie byli faworytami spotkania z tczewskim Samborem. Ich rywale uchodzą za jedną z kilku mocniejszych ekip w tej grupie. Przed tym spotkaniem wyprzedzali olsztynian w tabeli o jeden punkt. Gospodarze przystąpili do meczu z silnym postanowieniem wyprzedzenia rywali w tabeli. Gra przez ¾ meczu była niezwykle wyrównana. Przełomowym momentem było osłabienie zespołu z Tczewa o dwóch ukaranych zawodników, co ułatwiło Szczypiorniakowi powiększenie bramkowej przewagi.

o tym sukcesie Szczypiorniak awansował w tabeli na 3. miejsce. Kolejne spotkanie zagra 19 grudnia u siebie z niepokonanym liderem Blejkanem Gryfino.

Jeziorak Iława - Szczypiorniak Olsztyn 25:25 (16:12) karne 5:4

Szczypiorniak Olsztyn: Pikura, Masłowski-Jurewicz 1, R. Targoński 1, Lewalski 1, Mosiewicz 5, Domian 1, Ostrówka 5, Dzieniszewski 7, Domagalski 4, Retkiewicz, Fabisiak

Szczypiorniak Olsztyn - MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 29:26 (13:13)

Szczypiorniak Olsztyn:  Pikura, Kusiak - Targoński 9, Ostrówka 7, Dzieniszewski 4, Lewalski 3, Mosiewicz 3, Domian 2, Reszczyński 1, Bądzelewski, Domagalski, Jurewicz, Leszczyński, Kulas, Retkiewicz

Lech Janka

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000