Groził bronią funkcjonariuszowi, który wszedł do lokalu z automatami

To miała być zwykła kontrola w ramach działań antyhazardowych. Celnik wszedł do jednego z lokali, w których miały znajdować się automaty do gier. Tam ''przywitano go'' bronią.

Funkcjonariusze celno-skarbowi z Warmii i Mazur prowadzą kontrole w miejscach, w których mogą znajdować się nielegalne automaty do gier. W miniony poniedziałek kontrola prowadzona miała być w jednym z lokali w centrum Elbląga.

- Jako, że wejście do takich miejsc nie jest łatwe najpierw do środka przedostał się jeden celnik. Gdy zorientował się, że ma do czynienia z nielegalnym hazardem, wyciągnął legitymację służbową i poinformował o rozpoczęciu kontroli. Wtedy niespodziewanie szef obsługi lokalu wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i kazał się funkcjonariuszowi wynosić – informuje Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Celnik wytrącił pistolet z ręki napastnika, a następnie go obezwładnił. W tym czasie do lokalu wszedł kolejny celnik. Na miejsce wezwano policję, która przejęła dalsze postępowanie wobec napastnika.

Pistolet, jak się okazało, był bronią pneumatyczną na metalowe kulki, jednak do złudzenia przypominał broń ostrą.

W lokalu znaleziono 5 automatów do gier, które zostały zatrzymane. Przypomnijmy, obecnie właścicielom nielegalnych automatów, czy osobom udostępniającym lokal na ich wstawienie, grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od jednej maszyny. Do tego może zostać orzeczona także kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: IAS Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Dankel 2018-12-13 12:17:09 188.147.*.*
  dobrze, że w Elblągu mamy punkt należący do totka i nie ma tam takich ludzi. Broń na klientów pewnie przygotowana...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kru 2018-12-05 11:20:31 195.136.*.*
  @Prawda !!: jeżeli masz jakieś dowody na to, daj znać na redakcja@olsztyn.com.pl
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Prawda !! 2018-12-05 09:35:47 91.246.*.*
  Cały czas zamykacie lokale s ja widzie ich coraz więcej i nawet się z tym nie kryją policja i celna współpracuje z tymi bandytami !! Są celnicy którzy dają cynka oczywiście za dopłata i mówią kiedy będzie nalot wiec właściciel zamyka i otwiera w innym miescu w ogóle pojdbany kraj ze tylko celna może coś z tym zrobić bo policja nie jest od tego ? To ja się pytam od czego ? Wlepienia mandatów ? Jak mnie policjiat zatrzyma za brak pasie to wielki przestępca ale ja zapytam czemu męczą biednych ludzi a wspierają kryminalistów ?
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • 18 2018-12-04 22:19:21 83.31.*.*
  Wiecie co mnie ostro wkurwia???..słowo "mial" miAl to zrobix. Mial tam być. Mial dokonać gwałtu. ...itp itd .slowo to nie wnosi nic do sprawy i nie powoduje ,że ktoś coś zrobił. "Mial" czyli nie dokonał swojego zamiaru.gdyby napisano, za dokonał popełnienia przestępstwa to co innego.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-12-04 14:54:19 83.6.*.*
  Brawo celnik! Za odwagę i umiejętności. A tego dziada z pukawką do pierdla i spłacać te 500 tysięcy kary. Jak nie ma to do roboty.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść