Gmina Olsztynek. 48-latka bała się o swoje życie, bo ''ktoś ją śledził''. Prawda okazała się zupełnie inna

Gmina Olsztynek. 48-latka bała się o swoje życie, bo ''ktoś ją śledził''. Prawda okazała się zupełnie inna
Fot. Pixabay

W poniedziałek (8 marca) dyżurny numeru 112 otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu trasy S51, w okolicy miejscowości Ameryka przebywa kobieta, która może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu i zdrowiu. Prawda okazała się jednak inna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Operator otrzymał kilka zgłoszeń od kobiety, która bała się o swoje zdrowie i życie. W rozmowie przyznała, że nieznany mężczyzna ją śledzi i że potrzebuje ona pilnej pomocy medycznej. Zgłaszająca nie podała żadnych szczegółów, a jej wypowiedzi były chaotyczne.

Na wskazane miejsce pojechał patrol, ale nie zastał tam poszkodowanej. Rozpoczęły się poszukiwania, do których włączony został także pies tropiący z przewodnikiem. Po chwili ustalono, że kobieta może znajdować się na w oddalonym o 5 kilometrów od miejsca zgłoszenia Olsztynku. Policjanci zastali tam zgłaszającą 48-latkę, która była kompletnie pijana. Ledwo utrzymywała równowagę i nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, dlaczego zadzwoniła pod numer alarmowy.

Ze względu na silny stan upojenia, 48-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia. Stróże prawa sporządzili dokumentację z interwencji, która trafi do sądu. Za bezpodstawne wezwanie służb grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • docho 2021-03-13 14:02:32 95.49.*.*
  dzis widziałem jak na rondzie przy stadionie Warmii NOL majac pierwszeństwo czekał az droga stanie sie pustą jak na polu za stodołą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Samorealizująca się komedia 2021-03-10 18:08:14 95.160.*.*
  Za dużo się ludzie filmowych bajek naoglądali i dramatów u Jaworowiczowej i teraz myślą, że każdy cygan w bramie czyha na ich kosztowności niesione w sakiewce, a z kolei gość idący za czyimiś plecami w ciągu dnia po chodniku to z pewnością bandzior szpiegujący nas do mieszkania... Co za czasy...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 5
 • NO 2021-03-10 15:15:21 194.99.*.*
  No tak... ZNOWU!!! Zgadnijcie na jakich blachach jeżdżą "ludzie" z Olsztynka..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 10