Dziś jest: 03.12.2023
Imieniny: Franciszka, Kasjana
Data dodania: 2021-06-03 09:12

Redakcja

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt?

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pexels

Kredyt to często szansa na szybsze spełnienie swoich marzeń, jak również ratunek w trudnej sytuacji finansowej. Szukając kredytu można napotkać różne trudności. Jak ocenić, który kredyt jest najlepszy i od czego to zależy. Zapoznaj się z naszymi radami i znajdź kredyt, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. Jak wybrać najlepszy kredyt?

reklama

Szukanie najlepszego kredytu to trudne zadanie. Czy można znaleźć kredyt, który jest jednocześnie tani i dobry? Z pewnością można, jednak wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu i porównania wielu ofert. Można jednak zrezygnować ze skomplikowanych poszukiwań i skorzystać z wiedzy ekspertów badających rynek finansowy, zapoznać się z rankingami kredytów oraz recenzjami na portalu https://loando.pl/. Każdemu kredytobiorcy zależy by kredyt był tani - z niskim oprocentowaniem, wygodny w spłacaniu - niskie raty i prosty w uzyskaniu - minimum formalności. Sytuacją idealną byłby kredyt za darmo, niestety nie ma możliwości uzyskania kredytu bankowego bez ponoszenia kosztów.

Często najlepszą ofertę może zaproponować bank, w którym posiadamy konto osobiste. Z pewnością taki kredyt będzie wymagał przejścia przez procedurę kredytową, jednak formalności zostaną ograniczone do minimum, a kredyt dostaniemy niemal od ręki. Taki kredyt można otrzymać całkowicie online - wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek.

Od czego zależy wysokość kosztów kredytowych?

Na całkowity koszt kredytu składają się koszty odsetkowe i pozaodsetkowe. Odsetki to podstawowy koszt, są one naliczane od pożyczonej kwoty w skali roku. Znaczenie ma również prowizja za czynności przygotowywacze, skorzystanie z pakietów usług dodatkowych np. ubezpieczeń, zmiany terminu płatności, opłaty za opóźnienia w spłacie oraz wiele więcej. Wszystkie koszty kredytu można opisać jednym wskaźnikiem RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze kredytu? Przede wszystkim najpierw warto określić swoje dokładne potrzeby kredytowe: jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki czas. Następnie warto skorzystać z kalkulatora kredytowego wybierając kwotę i okres kredytowania. Tym samym poznamy prognozowane koszty kredytu i wysokość kolejnych rat. Przy ocenianiu ofert o takich samych parametrach kredytowych warto zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, który pokazuje ile wyniosą koszty kredytowania w skali roku.

Gdzie jeszcze można znaleźć najlepszy kredyt? Równie dobrą metodą będzie zapoznanie się z przygotowanym przez specjalistów porównaniem ofert kredytowych. Przykładowo, ofertę kredytów online do kwoty 10 000 zł z dokładnym zestawieniem kosztów znajdziemy pod tym adresem: https://loando.pl/wpis/kredyt-10-tys-gdzie-zlozyc-wniosek. Należy pamiętać, że banki indywidualnie oceniają możliwości konsumentów i koszty mogą się znacznie różnić od tych wskazanych przez kalkulator lub w zestawieniu ekspertów.

Rodzaje kredytów - na co można przeznaczyć pieniądze?

Kredyty mogą być udzielane na różne cele. Najbardziej popularne kredyty gotówkowe udzielane są na dowolny cel, co oznacza, że nie trzeba informować banku o tym jak wykorzystamy pieniądze. Na rynku finansowym znajdziemy jednak kredyty, które są udzielane w konkretnym celu: kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyty preferencyjne.

Kredyty na konkretny cel to oferta objęta korzystniejszym oprocentowaniem. Warto rozważyć podjęcie kredytu celowego w zastępstwie do gotówkowego, który i tak zostałby przeznaczony na ten sam cel.

Na co zwrócić uwagę wybierając bank?

Decydując się na podjęcie kredytu bankowego warto korzystać z usług największych banków. Jest to pewność otrzymania oferty na dobrych warunkach i najmniejsze ryzyko oszustwa. Jeśli znajdziemy podejrzaną ofertę kredytu z banku, którego nie znamy, warto sprawdzić czy jest on zarejestrowany w KNF. Listę banków działający na terenie Polski znajdziemy pod tym linkiem: https://www.knf.gov.pl/podmioty/Podmioty_sektora_bankowego.

Sprawdzenie firmy/banku powinno poprzedzać każdą transakcję jaką nawiążemy z instytucją. Niezależnie od tego czy to jest kredyt, konto osobiste czy lokata oszczędnościowa, należy zweryfikować bank i zapoznać się z ostrzeżeniami Komisji Nadzoru Finansowego. Za przestrogę może posłużyć przykład Amber Gold - przedsiębiorstwo, które oferowało szybki zysk na inwestycjach w złoto, srebro i platynę bez zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, a okazało się być piramidą finansową, której działania spowodowały starty w wysokości 851 mln zł.

Materiał Partnera

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl