Gdzie pożyczyć za darmo w Olsztynie?

Gdzie pożyczyć za darmo w Olsztynie?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Unsplash

W Olsztynie działa wiele banków i firm pożyczkowych, w których w razie potrzeby można pożyczyć pieniądze. Jedne oferty są droższe, drugie tańsze, ale czy którekolwiek całkowicie darmowe? Jak się okazuje, takie produkty rzeczywiście istnieją. Gdzie ich szukać w Olsztynie? Na jakich warunkach się ich udziela? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Darmowa chwilówka tylko w firmie pozabankowej

Choć banki, firmy pożyczkowe i inne instytucje finansowe są zorientowane na zysk i jemu podporządkowują swoją działalność, okazuje się, że niektóre z nich dają możliwość zadłużenia się całkowicie za darmo. Co ważne, tego rodzaju oferty dostępne są wyłącznie w firmach z sektora pozabankowego, ponieważ banki nie mają prawa do ich udzielania. Jeżeli więc chcesz pożyczyć za darmo, skieruj swoje kroki do jednej z wybranych firm pozabankowych w Olsztynie, które oferują takie pożyczki. Na czym w praktyce one polegają?

Jak sama nazwa wskazuje, darmowa pożyczka polega na tym, że wartość kapitału początkowego równa się końcowej, zwróconej przez klienta kwocie. Krótko mówiąc, bezpłatne pożyczki pozbawione są:

  • prowizji,

  • oprocentowania,

  • innych opłat.

W ramach bezpłatnej pożyczki oddajesz dokładnie tyle samo, ile pożyczyłeś i ani złotówki więcej. Czy jednak każdy może skorzystać z takiej oferty? W gruncie rzeczy tak, ponieważ jest ona dostępna dla osób, które po raz pierwszy zaciągają pożyczkę w danej firmie. Wykluczone jest zatem zadłużanie się w placówce, z której usług już wcześniej się korzystało. Nie stanowi to jednak większego problemu ze względu na możliwość zaciągnięcia pożyczki u konkurencji.

Ograniczenia w darmowych pożyczkach

O ile dostępność bezpłatnych pożyczek nie jest problemem, o tyle mogą nim być warunki, na jakich oferuje się tego rodzaju produkty. Są one bowiem objęte wieloma ograniczeniami obejmującymi przede wszystkim:

  • kwotę – wysokość zadłużenia w ramach bezpłatnych pożyczek jest relatywnie niska i nie przekracza 3000 zł, a w wielu firmach wynosi nie więcej niż 1000 zł,

  • termin spłaty – pieniądze otrzymane w ramach darmowej pożyczki trzeba oddać w bardzo krótkim czasie, bo w ciągu zaledwie 30, 45 lub 60 dni w zależności od oferty.

Wystarczy przejrzeć aktualne oferty bezpłatnych chwilówek na stronie https://sowafinansowa.pl/ranking-darmowe-chwilowki/, żeby sprawdzić, na jakich warunkach sprzedaje się tego typu produkty. W Olsztynie działa wiele firm udzielających darmowych pożyczek, jednak nie trzeba odwiedzać ich osobiście – liczne oferty dostępne są też w Internecie, chociażby na wspomnianej stronie, która ma formę rankingu.

Decydując się na darmową pożyczkę, trzeba pamiętać, że spóźnienie się ze spłatą nawet o jeden dzień sprawi, że w praktyce przestanie ona być bezpłatna. W umowie obowiązują kary, które zostają nałożone za złamanie regulaminu, w tym m.in. nieterminowe uregulowanie zobowiązania. Tymczasem z powodu bardzo krótkiego terminu jest to całkiem realne. Mając to na uwadze, pamiętaj, żeby nie decydować się na darmową pożyczkę, jeśli nie masz stuprocentowej gwarancji, że uda Ci się ją oddać zgodnie z umową.

W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie tradycyjnej, odpłatnej, ale rozłożonej na więcej rat pożyczki albo kredytu. Jeżeli wykonujesz wolny zawód, interesującą ofertą może być kredyt dla wolnych zawodów, o którym więcej przeczytasz pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/kredyt-dla-wolnych-zawodow/. Będąc specjalistą w jakiejś dziedzinie, warto sprawdzić tego rodzaju oferty ze względu na atrakcyjne warunki finansowe i możliwość uzyskania dodatkowych rabatów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Adammal 2021-01-05 19:07:41 91.215.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0