Garstka osób maszerowała w obronie tradycyjnego modelu rodziny [ZDJĘCIA]

Garstka osób maszerowała w obronie tradycyjnego modelu rodziny [ZDJĘCIA]
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w marszu w obronie tradycyjnego modelu rodziny
Fot. Piotr Pętlicki, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zaledwie kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnim marszu w centrum Olsztyna w obronie tradycyjnego modelu rodziny. W tym samym czasie na obrzeżach miasta przeszedł pierwszy Marsz Równości.

- Na Marszach Równości są przede wszystkim ludzie, który zjeżdżają z Niemiec, Anglii, ze Skandynawi i w ten sposób sztucznie podbijają frekwencję - mówił nam, trochę rozgoryczony frekwencją marszu w obronie tradycyjnego modelu rodziny, Piotr Pętlicki z fundacji "Pro - prawo do życia".

I dodał: - Jeśli chodzi o nasze zgromadzenie brało w nim udział około 50 osób. Manifestowaliśmy swoje poparcie dla wartości rodzinnych; dla tradycyjnej rodziny, małżeństwa rozumianego przez związek kobiety z mężczyzną.

"Olsztyński marsz w obronie dzieci", jak nazwali go organizatorzy, przeszedł sprzed hali "Urania" ulicami: Obiegową, Żołnierską, Kościuszki, Reja, 22 stycznia, Pieniężnego i zakończył się w Parku Centralnym.

A trakcie pochodu mogliśmy zobaczyć transparenty z hasłami: "Tacy chcą edukować twoje dzieci", "Stop pedofilii", "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?".

To nie pierwsza tego typu inicjatywa w stolicy Warmii i Mazur osób związanych z fundacją "Pro - Prawo do Życia" i środowiskami narodowymi. W ostatnim czasie kilkunastu mężczyzn spotkało się pod Wysoką Bramą, przed wizerunkiem Matki Boskiej Królowej Pokoju, by publicznie odmówić różaniec. Podobne spotkania mają odbywać się cyklicznie.

Komentarze (33)

Dodaj swój komentarz

 • Sylwia z Gdyni 2019-07-29 15:04:39 81.190.*.*
  Prominentni politycy z FUNDACJI PRO - PRAWO DO ŻYCIA na tle nieprzyzwoitych banerów. Gdy się wrzuci do miodu choćby jednego robaczka smak miodu się popsuje. Więcej pszczół zwabi miód niż ocet. Trzeba się szanować a więc szanujmy się nawzajem. Moje morale podupada gdy widzę tę obsceniczność. https://olsztyn.tvp.pl/43093811/sobota-pod-znakiem-manifestacji-ulica. FUNDACJO! Opamiętaj się i nawróć! Masz szlachetnych wolontariuszy więc ich SZANUJ! Nie wysyłaj na ulice z obskurnymi banerami poniżej słów krytyki!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Sylwia z Gdyni 2019-07-29 14:32:56 81.190.*.*
  Marsze tzw Równości nie pomagają homoseksualistom, wzbudzają awersję i antagonizują społeczeństwo. Znam kogoś kto niby dla żartu jest za zabijaniem osób idących w takich marszach i to z tej Fundacji. To nie jest wyjście i to nie są prawdziwe wartości ani zdrowe poczucie humoru :-(( Taka postawa prowadzi w konsekwencji do kryzysu. Zło dobrem zwyciężaj! U jednych homoseksualizm jest wrodzony a u innych nabyty w wyniku traumy wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie przez kogoś z otoczenia dziecka. Człowiek dorosły w ten sposób odreagowuje krzywdę. Potrzebuje fachowej pomocy. FUNDACJA PRO - PRAWO DO ŻYCIA aby przeżyć potrzebuje datków. Jako antidotum proponuje siebie, kolejne marsze oraz swoje interwencje w szkołach. Pamiętajmy jednak, że to jest organizacja POLITYCZNA która niestety udowodniła, że bliska jest jej filozofia Makiawelego "dziel i rzadź". Do tego zmierza a kolejne tematy, najpierw domaganie się karania kobiet za aborcję wyrokami od 3 miesięcy do 5 lat a teraz ten dotyczący seksedukacji mają wywołać w społeczeństwie mylne przekonanie, że są oni ostatnią deską ratunku dla Polski i wybawią z kłopotu i zmartwienia. Jakie są kwalifikacje moralne tej FUNDACJI jeśli na swoich banerach umieszcza fotografie nieprzyzwoicie bardziej rozebranych niż ubranych mężczyzn o wiadomych inklinacjach? Ma za sobą niechlubną przeszłość o której można przeczytać np 1)https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/321332-kaczynski-herodem-2016-ambicje-polityczne-dzierzawskiego-kompromituja-srodowiska-prolife-komu-sluzy-ten-spor 2)https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/321432-herod-diabelek-czyli-o-niesmacznej-szopce-dlaczego-fundacja-pro-nadaje-tytul-heroda-2016-czlowiekowi-ktory-jest-gwarantem-dobrej-zmiany
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Sylwia z Gdyni 2019-07-29 05:34:11 81.190.*.*
  Leczenie problemu trzeba zacząć od korzenia, a tym są mało satysfakcjonujące relacje damsko - męskie. Powodem jest niedojrzałość i nieodpowiedzialność, nieczystość i cynizm który sprzeciwia się cnocie NADZIEI. Jednak nadzieja ma to do siebie, że nigdy nie umiera. Jest pewnością tego, czego się spodziewa tak jak wiara. Tylko kierowanie się prawami ducha i ideału może poczynić zmiany a nie polityka, zewnętrzna i powierzchowna religijność czy wręcz dewocja. Odpowiedzią jest poświecenie i ofiara. Ludzie zawsze wyczuwają i reagują na niewinność i prawdę choćby nie wiadomo jak bardzo byli zepsuci, bo niewinność i prawda przyciąga jak do białego kwiatu pomarańczy który nie jest sztuczny lecz wonny i prawdziwy. Jedno serce oczyszczone, nawrócone, pokutujące jak mnich więcej znaczy niż miliony marszów. Taka jest ekonomia zbawienia.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Sylwia z Gdyni 2019-07-29 04:43:44 81.190.*.*
  Z jakiego powodu na banerach marszu w obronie wartości tradycyjnych uwidoczniono obsceniczne fotografie, jak domniemywam, homoseksualistów w obskurnych strojach? Fundacjo PRO - MASZ PRAWO DO MĄDROŚCI!!! Zrób baner przedstawiający pięknie wyglądającą rozmiłowaną w sobie parę i wypromuj cnotę czystości przedmałżeńskiej i wierności małżeńskiej aż po grób! Szanujące się Polki usychają wręcz z tęsknoty za czystymi i porządnymi mężczyznami którzy zamiast ciągnąć je do łóżka kupią im tulipany, zaproszą na spacer, do zoo, na kawę, na kajaki, na łódki, na koncert, na kurs tańca, na safari do Afryki, do restauracji, na rekolekcje w ciszy i milczeniu by rozeznać w spokoju powołanie, na Pielgrzymkę czy na zajęcia w Szkole Biblijnej. Mogłabym pisać i pisać o grzechach heteroseksualnych pań i panów. Przede wszystkim niewierność, rozwiązłość i nietrzeźwość, co niestety zabija cudowną i świętą miłość która jest najwspanialszym darem od Boga dla człowieka. Zniewolony mężczyzna czy zniewolona kobieta ów dar wyrzuca w błoto i depcze po nim w furii bo jest ZAŚLEPIONA i nie wie co czyni. Wyrugowanie z serc ludzkich naszych wad narodowych opisanych przez Stefana Kardynała Wyszyńskiego w JASNOGÓRSKICH ŚLUBACH NARODU jest zatem nadal aktualne. Nie podobają mi się gorszące banery. Zło można zwyciężyć tylko dobrem. Co do zła winniśmy być niewinni jak niemowlęta czy białe gołębice, uciekać od wszystkiego co ma choćby pozór zła, a co dopiero te gorszące zdjęcia. Tak nie można. To nie jest w porządku od strony sumienia i wartości tradycyjnych. Myślę, że za Fundację Pro trzeba się modlić by zrewidowała poglądy i ustawiła swe priorytety we właściwej hierarchii. Szokowanie na zszokowanych nie zadziała w dalszej przyszłościowo perspektywie ani epatowanie epatowanych, bo nie wzbudza w ludziach sumienia autentycznego zaufania i poczucia godności osobistej.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • StraSZYDŁO 2019-06-18 09:34:09 176.97.*.*
  Pewnie same stare panny z pierwszych ławek kościelnych.
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • Jasiek 2019-06-17 07:53:43 37.47.*.*
  A gdzie kibole? Nie lubią tradycyjnych związków?
  Odpowiedz Oceń: 21 5 Zgłoś treść
 • Alisher 2019-06-17 05:50:16 77.242.*.*
  Tradycyjna rodzina a co to znaczy??nie ma czegoś takiego!!
  Odpowiedz Oceń: 19 13 Zgłoś treść
 • smutni ludzie 2019-06-16 23:49:30 88.156.*.*
  Jakoś nie widać za wielu tych chętnych do "obrony tradycyjnej rodziny" zresztą co to niby znaczy w dzisiejszych czasach jak jeszcze 100 lat temu kobiety nie miały np. prawa głosu - o taka tradycję tym dziadom chodzi? Ten kto ma poukładane w głowie wie czego szukać i nie przeszkadza mu kto kogo kocha jeżeli on ma kogoś do kochania. Mam wrażenie, że te dziadki i paru zygotarian mają po prostu smutne życie i muszą wtrącać się do czyjegoś.
  Odpowiedz Oceń: 32 11 Zgłoś treść
 • anita135 2019-06-16 23:41:07 5.173.*.*
  Zróbcie sondaż kto jest za tradycyjnym modelem rodziny, czyli związku kobiety z mężczyzną, a kto za LGBT. Zobaczymy jaki będzie wynik. Manipulujecie ludźmi i tyle.
  Odpowiedz Oceń: 14 13 Zgłoś treść
 • weronS 2019-06-16 22:32:07 95.160.*.*
  Niezła propaganda, tytuł artykułu brzmi jakby każdy mieszkaniec Olsztynia był przeciwko tradycyjnego modelu rodziny. Prawda jest taka, że większość jest anty LGBT i niech tak zostanie.
  Odpowiedz Oceń: 22 27 Zgłoś treść