Frajda nie tylko dla maluchów

Na terenie pomiędzy dwoma olsztyńskimi osiedlami powstanie ogromny plac zabaw dla dzieci. Prace, związane z jego budową, chylą się już ku końcowi.

 

Maluchy z Olsztyna już wkrótce będą mogły pobawić się na nowym placu zabaw. Projektowany park zlokalizowany jest na terenie pomiędzy Jarotami a Nagórkami, przy ul. Barcza. Ogromny plac swoim zasięgiem obejmuje obszar niemal dwóch hektarów, czyli taki sam, jaki zajęłyby dwa duże supermarkety. Park, stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, ma służyć głównie do zabaw sprawnościowych i zespołowych.

Teren będzie ogólnodostępny, oświetlony i ogrodzony. Sam plac zabaw zaprojektowano w formie trzech połączonych ze sobą kręgów i podzielono go na sektory w zależności od wieku maluchów. Przy każdej z części placu ustawione zostaną specjalne tablice informujące o jej przeznaczeniu. Obszar A będzie oddany do dyspozycji młodzieży w wieku 12-16 lat, która będzie mogła skorzystać m. in. z linarium, karuzeli i skałki wspinaczkowej. Teren B przeznaczony będzie do wypoczynku biernego dla mam z dziećmi poniżej trzeciego roku życia. Tu znajdzie się trawnik do zabaw, kryta piaskownica i integracyjny zestaw zabawowy. Z kolei w obszarze C na sprężynowcach, huśtawkach i w lokomotywach będą mogły pobawić się maluchy w wieku 2-7 lat. W części D dzieci, które mają od 7 do 12 lat, znajdą linarium, huśtawki i urządzenia sprawnościowe.

Na placu zainstalowano już wszystkie urządzenia i zabawki, oprócz nich w tzw. ''strefach bezpieczeństwa'' wykonano elastyczną nawierzchnię – ''przyjazne podłoże''. Obok placu zaprojektowano pas zieleni, tworzący izolację dźwiękową. Obiekt, który już w tej chwili prezentuje się świetnie, będzie najprawdopodobniej zgłoszony do Konkursu Olsztyńskiej Izby Budowlanej na budowlę roku.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • bunia 2009-12-15 17:26:42
  koło mnie jest spróchniała piaskownica pełna kocich i psich sików i jedna bujawka i tak trwa to już dwadzieścia lat.nie to ze nikt o ten"plac zabaw" nie dba ,co to to nie na dzień dziecka dzieciaki dostaja taczkę świezego piasku.brawo pojezierze!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mama2 2009-12-13 18:05:54
  dokładnie, takich miejsc w Olsztynie jak na lekarstwo. Nic się w Olsztynie nie robi dla rodzin z dziećmi, zresztą nie tylko tu, tak jest w całej Polsce. To się nazywa "polityka prorodzinna" phi
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Mama 2009-12-11 13:29:10
  Cudnie, wreszcie w Olsztynie będzie miejsce, gdzie można pójść z dzieckiem... czy to dużym, czy małym. Więcej takich inicjatyw!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść