Ford po brzegi wypełniony krajanką. Nielegalny towar wyceniono na 94 tys. zł! [ZDJĘCIA]

Ford po brzegi wypełniony krajanką. Nielegalny towar wyceniono na 94 tys. zł! [ZDJĘCIA]
Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 kg nielegalniej krajanki tytoniowej
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z placówki w Bezledach i olsztyńscy pracownicy KAS zatrzymali mieszkańca powiatu kętrzyńskiego, który osobowego forda po brzegi wypełnił krajanką tytoniową. Nielegalny towar miał wartość 94 tys. zł.

W środę (2 września) strażnicy graniczni i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej na drodze krajowej nr 7, w powiecie mławskim, zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Okazało się, ze auto po brzegi było wypełnione suszem tytoniowym. Zabezpieczono łącznie 202 kg nielegalnej krajanki.

- Kierowca został zatrzymany, a towar o szacunkowej wartości 94 tys. zł. zdeponowany przez funkcjonariuszy straży granicznej. Ponadto na poczet przyszłej kary zabezpieczono 8400 zł w gotówce – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia nielegalnego tytoniu bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy i przyznał się do winy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą strażnicy z placówki w Bezledach.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • jedrek 2020-09-09 10:56:25 188.147.*.*
    Teraz będzie miał czas pomyśleć, kto był uprzejmy donieść służbom celnym.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0