Felerna niedziela w OSiR. Przerwane zawody taekwondo w Uranii, padł system obsługi w Aquasferze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Felerna niedziela w OSiR. Przerwane zawody taekwondo w Uranii, padł system obsługi w Aquasferze [ZDJĘCIA, WIDEO]
Przykre zdarzenie w hali Urania
Fot. Emil Marecki, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Takiego niedzielnego poranka na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie nikt się nie spodziewał! Najpierw w hali Urania uszkodzeniu uległa obudowa jednej z lamp, której kryształki delikatnie raniły jedną z sędzin odbywającego właśnie Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim, natomiast w Wodny Centrum Rekreacyjno–Sportowym "Aquasfera" padł Elektronicznych System Obsługi Klienta.

Jak się okazuje, przyczyną zdarzeń były spadki napięcia.

- Najważniejszą jednak informacją jest fakt, iż nikomu nic poważnego się nie stało - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zbigniew Szymula. - Przez problemy z prądem uszkodzeniu uległa obudowa jednej z lamp. Jej kryształki delikatnie raniły jedną z sędzin odbywającego się właśnie turnieju. Prócz otarć naskórka nic poważnego tej pani się nie stało.

Zawody Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim nad którymi Patronat Honorowy objął prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz zostały przerwane.

Jak powiedział dziennikarzowi TVP Olsztyn, Bartoszowi Kucharskiemu, jeden z trenerów Startu Olsztyn, a zarazem Koordynator Kadr Wojewódzkich Taekwondo Olimpijskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Marcin Chorzelewski, "zawody zostaną dokończone w innym terminie i zapewnie w innym miejscu".

W godzinach popołudniowych okaże się, czy hala będzie zamknięta.

W imprezie w hali Urania brało udział 605 sportowców z 59 klubów z Polski, Rosji i Łotwy.

Uczestnicy turnieju "na walizkach" po przerwanych zawodach

Podobne problemy z napięciem były również w Wodnym Centrum Rekreacyjno–Sportowym "Aquasfera", w którym padł Elektronicznych System Obsługi Klienta. Przerwa w obsłudze klientów trwała blisko godzinę.

- Będziemy żądać wyjaśnień od dostawcy prądu oraz producenta lamp, które są zamontowane w hali Urania - dodał Szymula.

Awarię prądu w tym czasie mieli również m.in. mieszkańcy ulicy Tuwima, Gruszowych Sadów i Brzezin.

Po porannych wydarzeniach z całą pewnością nasuwa się pytanie "co z tą halą", tym bardziej, iż w ostatnim czasie marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, deklarował, że "jakieś środki" jest w stanie zorganizować na inwestycję.

- Środki są bardzo konkretne, bowiem mówimy o kwocie 130 mln zł, natomiast to nie jest takie proste, jak ten przekaz, który przez niektóre osoby został podany - mówił kilka dni temu dyrektor OSiR, Jerzy Litwiński dla Telewizji Olsztyn.

I dodał: -  Jeżeli ktoś chce dać 130 mln zł, nie pożyczyć, to wiadomo, że stawia różnego rodzaju warunki. I droga do tych środów jest bardzo żmudna, wyboista i kręta. Bardzo wiele osób z urzędu miasta, OSiR-u, urzędu marszałkowskiego, pracuje nad tym, aby te środki otrzymać. Oczywiście starania pana prezydenta, jak również marszałka są niezbędne. Na razie udaje się wszystkie postawione warunki po kolei wypełniać. Mam nadzieję, że dojdziemy do momentu kiedy Komisja Europejska ogłosi, że jest dofinansowanie na modernizację hali Urania.

Zdaniem dyrektora, "tak wielka szansa może się już nie powtórzyć".

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz

 • No 2019-12-03 15:11:28 88.156.*.*
  Ależ wstyd. Miasto bez hali... Paranoja
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • zed 2019-12-03 14:47:33 77.65.*.*
  Po prostu na ten obiekt już nikt nie przyjedzie bo nie pozwolą na to rodzice. Jaki to wstyd że z kraju i zagranicy goście przyjeżdżają na zawody i zostają odwołane. Za 10 lat będą pamiętać że Olsztyn to tam gdzie spadła lampa...
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • qwertyasd 2019-12-03 13:27:55 46.170.*.*
  ...... duża impreza rangi międzynarodowej duży dobry nawet bardzo dobry olsztyński klub (no dwa kluby) i na koniec wielka szkoda i wstyd. Tak wstyd bo kluby przyjechały z całej polski (niektórzy jechali po 10 godzin) i z zagranicy i trafiają na niebezpieczny obiekt sportowy i tłumaczenie że było „lekkie zranienie” ze strony OSIR jako administratora obiektu nie zmieni faktu że niestety ale nasze kluby niezależnie jak mocno by nie pracowały będą mieć problem z infrastrukturą i mogą mieć niezasłużone kłopoty... .......mocno trzymam qciuki za klub i liczę że administrator poczuje się do swojej odpowiedzialności za stan miejsca które udostępnia sportowcom a także przejmie koszty jakie na pewno się pojawią bo to nie jest tak że i zawodnicy i ich rodziny i kluby nie poniosły kosztów ... wstyd wstyd wstyd umówmy się klub (kluby) padły ofiarą stanu obiektu na który mają "zerowy" wpływ i bazują na zapewnieniu OSIR że jest ok....- przecież jedynie najmują lub korzystają z udostępnionej hali - i nie ma znaczenia czy na obiekcie walczy AZS, WARMIA czy TKD OLSZTYN - wizerunkowo straty wielkie... i na pewno bedzie słabo przy ew. rozliczeniu
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • krzroy 2019-12-02 22:23:16 81.190.*.*
  Tramwaje proszę państwa, tramwaje są winne. A raczej ich zagorzały miłośnik, prezydent Grzymowicz. Jaki to ma związek? Otóż przez tą głupią i nie przemyślaną inwestycję tramwajową Olsztyn znalazł się na krawędzi bankructwa. Pan Grzymowicz jednak niczego się nie nauczył i dąży z uporem maniaka do dalszej rozbudowy linii tramwajowych. Wbrew realiom, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew niedostatecznym możliwościom finansowym miasta. Tu jest właśnie pies pogrzebany. Pieniędzy nie ma na nic. Ratusz wycofał finansowanie nauki pływania dzieci szkolnych. Wycofano dopłaty do funkcjonowania żłobków. Nie ma pieniędzy na remont przedszkola - decyzja o zamknięciu. Zlikwidowano działalność straży miejskiej w godzinach nocnych, wtedy gdy jest ona najbardziej potrzebna. Ograniczono czas pracy basenu na Mariańskiej do dni roboczych, w weekend nieczynne bo nie ma kasy dla personelu. Nie ma na remonty połamanych chodników i dziurawych jezdni. Oczywiście nie ma kasy na remonty i konserwację obiektów sportowych, w tym Uranii. No i dobrnęliśmy do celu. Na głowy zawodników, sędziów i publiczności zaczynają spadać jakieś fragmenty budowli. Trudno, najwyżej halę się zamknie. Byle starczyło na umiłowaną zabawkę Grzymowicza, tramwajki, niespełnione dziecięce marzenie. A może dość już tych rządów???
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Żenada 2019-12-02 08:33:03 5.172.*.*
  "Będziemy żądać wyjaśnień od dostawcy prądu oraz producenta lamp - dodał Szymula." Panie! Parodia rzecznikowania i mówienia o niczym. I co z tymi wyjaśnieniami zrobicie? Podetrzecie sobie nimi.... parkiet w urani? Żenada
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Piotrek 111 2019-12-02 06:08:32 188.147.*.*
  Taki Olsztyn to wstyd dla Polski brawo grzymowicz
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Ewa 2019-12-01 22:50:06 176.221.*.*
  Dokładnie przecież najważniejsze są te dzieci trzeba im to jakoś wynagrodzić a pamiętać i tak będą
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • Zawodnik 2019-12-01 20:37:47 5.172.*.*
  Byłam na tych zawodach i to co wypisują to nie jest do końca prawda. Prąd zabrali dwa razy ale dopiero jak ta lampa spadła to kazali się wynosić z hali. Podczas upadku lampy ucierpiała również zawodniczka, która oberwała w głowę ale tam nic się jej nie stało, gdyż miała grube włosy ale ma całe poharatane ręce. Czemu nie wspomną o tym, tylko o sędzinie, która praktycznie nic nie oberwała. Ogłaszam, że do Olsztyna nie przyjedziemy następnym razem chyba, że chale zmienią jak i organizatorów
  Odpowiedz Oceń: 20 1 Zgłoś treść
 • Andrzej 2019-12-01 19:26:23 81.161.*.*
  Całe taekwondo się wali pod rządami Litwińskiego, Chorzelewskiego z Prezesem na czele. Chciwość, pycha, butność, lenistwo, ściema i pjaństwo na szeroką skalę. Tam super expres lub tvn powinien wpaść.
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • Maniek 2019-12-01 18:47:16 176.221.*.*
  Czym w tym temacie wypowiedział się już olsztyński mejwen Carloss?
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść