Faro w Portugalii – warto tu przyjechać także jesienią!

Osoby, które nie zdążyły latem wyjechać na upragniony urlop, mogą nadrobić zaległości jesienią. Są miejsca w Europie, gdzie o tej porze roku są idealne warunki do wypoczynku i zwiedzania. Do takich miejsc należy z pewnością region Algarve w Portugalii, w którym do końca października można liczyć na słońce i przyjemne temperatury powyżej 20 °C. Stolicą regionu jest Faro – miasto niezwykle gościnne dla turystów i bogate w różnorakie atrakcje.  

Algarve – portugalska riwiera nad oceanem

Portugalia ma wiele pięknych zakątków, jednak to Algarve stało się jej najbardziej lubianym przez turystów regionem. Dzięki temu, że leży on na południu kraju tuż nad Oceanem Atlantyckim, może oferować to, co turyści lubią najbardziej, czyli niemal zawsze piękną pogodę i niezwykle malownicze plaże. Niektóre z nich oprócz miękkiego piasku otoczone są wspaniałymi klifami skalnymi, o które z ogromną siłą rozbijają się fale oceanu. Do Algarve ściągają więc nie tylko turyści spragnieni słońca, ale także miłośnicy sportów wodnych, szczególnie windsurfingu, do którego uprawiania panują tutaj wręcz idealne warunki. Dużym atutem całego regionu są znajdujące się tu miejscowości. Niemal każda z nich może poszczycić się wielowiekową historią, której ślady widoczne są w zabytkowych zabudowaniach, odzwierciedlających mieszankę kultury portugalskiej i mauretańskiej. Specyficzny klimat miasteczek regionu dopełniają porty rybackie, dzięki którym w lokalnych restauracjach można rozkoszować się daniami ze świeżych owoców morza.

Faro – tu nie ma miejsca na nudę

Będąc największym miastem w Algarve, Faro oferuje wiele atrakcji. Największą z nich jest zabytkowa dzielnica Cidade Velha, do której wkracza się przez bramę miejską Arco da Vila (można ją rozpoznać, po znajdujących się na jej szczycie... bocianich gniazdach). Do cennych zabytków w Faro należą m.in.: katedra Se z XIII w., kościół do Carmo ze słynną Kaplicą Kości oraz Pałac Biskupów z XVI w. Spacerując po starej części miasta, można podziwiać charakterystyczne białe fasady domów i mozaikowe wzory na brukowanych uliczkach. Tuż przy starówce znajduje się marina, skąd odpływają łódki z turystami na rozlewiska Parku Naturalnego Ria Formosa. Podczas rejsu można zobaczyć wiele gatunków ptaków, a także przyjrzeć się z oddali panoramie miasta otoczonego murami obronnymi. Atrakcją rejsu jest też przystanek na niewielkiej wyspie z piękną plażą, na której można znaleźć wyjątkowe okazy muszli. Wieczory w Faro warto spędzić w jednej z klimatycznych knajpek, w których można godzinami sączyć drinki i słuchać muzyki, często granej na żywo. Będąc tutaj warto także wypożyczyć auto by zwiedzić inne atrakcje Algarve np. przylądek świętego Wincentego, Tavirę, Silves, Partimao i Albufeirę.

Urlop w Faro nie musi dużo kosztować, ponieważ jesienią biura podróży oferują dla tego kierunku bardzo atrakcyjne oferty last minute. Jeśli mimo to komuś zabraknie na wyjazd gotówki, może wesprzeć się pożyczką. arto pamiętać, że jestNa taki cel najlepiej nadają się chwilówki, przy których zaciąganiu nie ma wielu formalności tak jak np. pożyczki we Freezl.pl. Planując wyjazd do Faro w tu bogata baza noclegowa, która jest bardzo zróżnicowana pod względem standardów oraz cen. Ponadto to właśnie tutaj znajduje się międzynarodowe lotnisko, na którym lądują samoloty tanich linii lotniczych z różnych zakątków Europy.

Artykuł sponsorowany

Galeria
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone