Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2015-03-19 10:27

sm

Extra środki na drogi

Zarząd Województwa ogłosił kolejne konkursy na realizację nowych odcinków dróg na Warmii i Mazurach. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki sporym oszczędnościom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

reklama

Inwestycje, które mogą liczyć na zastrzyk unijnej kasy, zaakceptował w miniony wtorek zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. Środki popłynął na nowe projekty, ale i realizację tych, które zostały rozpoczęte w ubiegłym roku. Pozostałe dotyczą refundacji kosztów zakończonych już robót.

Tak jest m.in. z drogą nr 504 w Elblągu. Kasę miasta zasili dodatkowe 9,5 mln złotych. Na liście znalazł się także drugi etap przebudowy ulicy Sikorskiego w Olsztynie. O tym pisaliśmy tu-> Tu wsparcie unijne osiągnie niemal 15 mln zł.

Pozostałe projekty dotyczą inwestycji na drogach wojewódzkich jak choćby przebudowy drogi wojewódzkiej nr 591 w miejscowości Łazdoje (wartość projektu 2 mln zł), drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Kwietniewo – Rychliki (wartość projektu 15,6 mln zł), czy remontu drogi wojewódzkiej nr 511 na odcinku Lidzbark Warmiński – Redy (wartość projektu 8,4 mln zł). Dofinansowanie popłynie również do Zgniłochy, gdzie rozbudowana zostanie droga wojewódzka nr 598. Wartość inwestycji to blisko 2,6 mln złotych.

Tylko w ubiegłym roku na drogi wojewódzkie zarząd przydzielił blisko 550 mln złotych.

- Rok 2014 to początek zmian i nowatorskich przedsięwzięć, które w ciągu najbliższych lat zmienią obraz dróg wojewódzkich w naszym regionie – mówi Waldemar Królikowski, dyrektor ZDW w Olsztynie – W ubiegłym roku zainaugurowano program „Przyjazna droga”, który zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Trwa sukcesywne wdrażanie programu standaryzacji letniego utrzymania dróg. Podjęto działania na rzecz właściwego kształtowania zieleni przydrożnej i pielęgnacji chronionych alei drzew. Cała sieć drogowa jest poddawana nowoczesnej diagnostyce stanu i cyfrowej ewidencji. Równolegle są przygotowywane i wdrażane kolejne programy na rzecz poprawy stanu sieci, bezpieczeństwa ruchu i nowoczesnego zarządzania.


 

Źródło: inf. Urząd Marszałkowski

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl