Edyta Markowicz nową radną w miejsce Michała Wypija

Edyta Markowicz nową radną w miejsce Michała Wypija
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Podczas środowej sesji Rady Miasta Olsztyna doszło do zaprzysiężenia nowej radnej Edyty Markowicz. Było to związane z faktem, że Michał Wypij został wybrany posłem.

30 października komisarz wyborczy podjął decyzję, aby Edyta Urszula Markowicz zajęła miejsce Michała Wypija w radzie – w wyborach uzyskała kolejno największa liczbę głosów a nie utraciła prawa wybieralności – powiedział Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta Olsztyna.

Edyta Markowicz jest pełnomocnikiem wojewody ds. rodziny. Do środy była także dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 12.

Szanowni Państwo – Rodzice Przedszkola Miejskiego Nr 12, z dniem 27 listopada, tak jak informowałam na zebraniach w poszczególnych grupach, nie sprawuję już funkcji dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Olsztynie. Z dniem tym rozpoczynam wykonywać mandat radnej Rady Miasta Olsztyna. Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, nie można pełnić funkcji kierowniczej jednostki organizacyjnej w gminie, w której uzyskało się mandat, a taką jest nasze przedszkole.

W związku z tym zgodnie z przepisami tej ustawy otrzymałam urlop bezpłatny. Obowiązki Dyrektora naszego przedszkola od 27 listopada 2019r. Pan Prezydent powierzył Pani Magdalenie Bartczak.

– możemy przeczytać w oświadczeniu na stronie przedszkola.

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000