Dziś jest: 21.06.2024
Imieniny: Alicji, Alojzego
Data dodania: 2010-02-11 09:02

Iwona Starczewska

Dzień usprawiedliwionego obżarstwa

Dzisiejszy dzień zapowiada się wyjątkowo słodko. Pączki i faworki w każdej ilości? Dlaczego nie. Dziś mamy przyzwolenie na objadanie się. To nie wymysł - to Tłusty Czwartek:) Jedyny dzień w roku, kiedy każdy nawet największy zapaleniec odchudzania skusi się na lukrowaną słodkość.

reklama
Nadmierne objadanie się nie jest zdrowe, wszyscy przecież wiemy. Jest jednak dzień, jak dziś, nazywany Tłustym Czwartkiem, kiedy powinniśmy trochę naciągnąć zasady zdrowego żywienia i osłodzić sobie życie puszystym, lukrowanym pączkiem.


Tłusty Czwartek  w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawałowego szaleństwa. W naszym kraju, wedle tradycji, tego dnia dozwolone jest objadanie się.


Tłusty czwartek to dzień ''pączkowego szaleństwa''. Dziś wyjątkowo, w cukierniach całego kraju, ustawiać się będą długie kolejki spragnionych słodkości Polaków.
Dawniej objadano się słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką. Dziś symbolicznie kupujemy pączka, a o zapijaniu wódką ...każdy może zdecydować sam:)


Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Zapomnijmy dziś o rozpisce kalorii i zaszalejmy, mamy przecież wymówkę - To na szczęście!!!

Życzymy wszystkim smacznego:)

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • el makabra 2010-02-11 11:07:10 83.9.*.*
    Pączek z różą!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl