Dwaj 28-latkowie z Olsztyna zatrzymani za narkotyki. Jeden z nich rzucił się na policjantów

Dwaj 28-latkowie z Olsztyna zatrzymani za narkotyki. Jeden z nich rzucił się na policjantów
Narkotyki zabezpieczone przez olsztyńskich policjantów
Fot. KMP Olsztyn

W miniony czwartek (19 listopada) olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch 28-latków. Jeden z nich na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się agresywnie. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

W czwartek olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch 28-latków, którzy posiadali narkotyki.

Do pierwszej interwencji doszło, gdy został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z olsztyńskich ulic. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. 28-latek trafił do aresztu.

Do drugiego zdarzenia doszło jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny, który w mieszkaniu mógł posiadać znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zastali 28-latka, który był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Na ich widok mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie i zaatakował funkcjonariuszy, chcąc w ten sposób uniemożliwić im przeszukanie lokalu.

28-latek został obezwładniony i zatrzymany. Podczas przeszukania za łóżkiem znaleziono słój wypełniony suszem roślinnym oraz gotówkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kryminalni zabezpieczyli blisko 40 gramów marihuany, która trafi do dalszych badań laboratoryjnych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Pierwszy z nich odpowie za posiadanie substancji zabronionych, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Drugi natomiast usłyszał zarzuty udzielania i posiadania narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. W jego przypadku kara może sięgnąć nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria
Tagi: narkotyki

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Ciekawe 2020-11-24 10:17:57 5.172.*.*
    czy mieli nakaz przeszukania, ja bym ich do mieszkania bez takowego nie wpuściła
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Ulalala 2020-11-23 16:33:22 88.156.*.*
    Te "blisko" 40 gram marihuany to są te wielkie ilości narkotyków?! Serio? Prawie jak Miami Vice. Więcej dobrego by zrobili jakby się przemocą domową zajęli.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0