Dostaną grunty na rozbudowę lotniska Olsztyn-Mazury

Dostaną grunty na rozbudowę lotniska Olsztyn-Mazury
Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury/FB

Województwo warmińsko-mazurskie wzbogaci się o grunty o powierzchni ponad 90 hektarów w sąsiedztwie lotniska Olsztyn-Mazury. Teren ma w przyszłości posłużyć do modernizacji i rozbudowy portu.  

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego porozumiał się ze Skarbem Państwa w sprawie wymiany, która pozwoli pozyskać grunty w sąsiedztwie portu lotniczego w Szymanach. Wartość tych gruntów to około 2,7 mln złotych.

W zamian samorząd województwa odda na rzecz Skarbu Państwa, reprezentowanego w tym przypadku przez starostwo szczycieńskie, dom studencki przy ul. Bolesława Chrobrego w Szczytnie. . Tę nieruchomość samorząd województwa dotychczas użyczał Wyższej Szkole Policji.

Podpisanie aktu notarialnego odbędzie się w czwartek 3 sierpnia. Dokument podpiszą marszałek Gustaw Marek Brzezin, Marcin Kuchciński z zarządu Województwa i starosta szczycieński Jarosław Matłach.

Grunty pozyskane przez samorząd zostaną przekazane Spółce Warmia i Mazury w celu przyszłej modernizacji Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Wokół lotniska powstaną magazyny oraz logistyczne bazy związane m.in. z rozwojem funkcji transportowych czy cargo. Plan zagospodarowania ma być gotowy jeszcze w grudniu tego roku.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000