Dofinansowanie na zdrowie

Rajdy rowerowe, zajęcia na basenie czy warsztaty z fryzjerem i kosmetologiem - to tylko niektóre z wielu ciekawych działań prozdrowotnych, jakie zostaną zrealizowane w pięciu szkołach z powiatu olsztyńskiego. Zarząd Powiatu przyznał właśnie dofinansowanie na ich realizację.

Konkurs na realizację programów z zakresu promocji zdrowia w szkołach na terenie powiatu olsztyńskiego Zarząd Powiatu rozstrzygnął na posiedzeniu już we wtorek. Dofinansowanie z budżetu powiatu na realizację ciekawych działań prozdrowotnych otrzyma ostatecznie pięć placówek Gimnazjum w Dobrym Mieście - 3000 zł, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach - 3000 zł, Zespół Szkół w Kolnie - 1315 zł, Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku - 3500 zł, Gimnazjum Publiczne w Dywitach - 1200 zł.

Gimnazjum Publiczne w Dywitach przygotowało program „Bądź zdrowy, piękny i szczęśliwy". Obejmie on 50 uczniów szkoły, którzy będą brali udział w zajęciach sportowych, warsztatach z kosmetologiem i fryzjerem oraz warsztatach psychoedukacyjnych.

„Piękno w nas i wokół nas" - to z kolei tytuł programu, który będzie realizowany w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście (obejmie aż 300 osób - uczniów i rodziców). W menu programu są m.in. pokazy, ćwiczenia, ulotki, pogadanki, zajęcia sportowe, rajd rowerowy i pieszy.

Ambitnie i oryginalnie prezentuje się także program „Żyj aktywnie i zdrowo" Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku. W szkole zaplanowano m.in. wydawanie gazetki, druk ulotek, pogadanki, konkursy plastyczne, pokazy multimedialne, ankiety, konkursy i quizy prozdrowotne, założenie strony internetowej czy stworzenie szkolnej książki kucharskiej.

- Dbamy o to, żeby od najmłodszych lat wpajać dzieciom prozdrowotne zachowania i zachęcić do aktywnych form spędzania wolnego czasu - mówi Irena Jędruszewska, dyrektor gimnazjum w Olsztynku.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach będą realizowane: warsztaty edukacyjne, turniej piłki ręcznej, instruktaże dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia na basenie, wycieczka rowerowa czy Dzień Sportu.

W ostatniej ze szkół, czyli Zespole Szkół w Kolnie 121 uczniów może liczyć na zawody sportowe, konkurs plastyczny, olimpiadę, ćwiczenia fizyczne, kącik porad i wydawanie gazetki szkolnej.

Źródło: Własne/Powiat Olsztyński

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz