Dziś jest: 14.07.2024
Imieniny: Bonawentury, Kamila
Data dodania: 2024-06-13 12:33

Redakcja

Dobre Miasto. Szofer "na zakazie" chciał zabrać dzieci na wycieczkę

Dobre Miasto. Szofer
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. WITD w Olsztynie

W Dobrym Mieście rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i poprosili policję o sprawdzenie pojazdu, którym dzieci miały wyruszyć na wycieczkę. Autokar był w porządku, gorzej z kierowcą. 

reklama

W środę (12 czerwca) do policjantów z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zgłosili się rodzice dzieci wyruszających na wycieczkę szkolną. Poprosili, aby funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę autokaru podstawionego w miejsce zbiórki.

Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu, gorzej było w przypadku kierowcy, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowca będzie tłumaczył się przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Olsztynie

Przypominamy, że olsztyńscy policjanci prowadzą stały punkt kontroli autokarów w Olsztynie przy ul. Leonharda (parking przy stadionie). Mundurowi czekają na wszystkich zainteresowanych kontrolą codziennie w godzinach od 5:30 – 10:00.

W trakcie takiej kontroli funkcjonariusze dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowcy oraz stan jego trzeźwości.

Kontrole autobusu można również zgłosić drogą mailową: [email protected] lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie. Najlepiej zgłaszać się z trzydniowym wyprzedzeniem.

Policja przypomina, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Ważne, aby przy kontroli była obecna osoba odpowiedzialna za wycieczkę lub co najmniej jeden rodzić dziecka uczestniczącego w wyjeździe.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Beauregard 2024-06-15 12:51:10 83.28.*.*
    Kto to zatrudnił?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1

www.autoczescionline24.pl