Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2007-11-19 16:03

redakcja_515168

Derby województwa

Sobotni mecz Travelandu Społem Olsztyn z Techtransem Darad Elbląg zakończył się remisem 26:26.

Spotkanie było bardzo zacięte i jak na derby Warmii i Mazur przystało nie zabrakło ciekawych akcji i agresywnej walki. Sędzia aż czterokrotnie pokazywał czerwony kartonik. Zawodnicy Tranelandu spędzili na ławce kar aż 26 minut, w czym Zdzisław Czoska upatruje brak zwycięstwa w tym meczu. Początek należał do graczy z Olsztyna, po raz kolejny w znakomitej dyspozycji był bramkarz, Adam Wolański, który obronił wiele rzutów elbląskich zawodników. To dało olsztynianom przewagę i po pierwszej przerwie prowadzili 13:10. W drugiej odsłonie meczu lepszą skutecznością popisali się elblążanie, doprowadzając do wyrównania 15:15. Do końca spotkania walka była wyrównana. Wojna nerwów trwała do ostatnich sekund. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Mariusz Gujski z Techtransu. Spotkanie na elbląskiej halii zakończyło pierwszą rundę tegorocznych rozgrywek. Rewanże rozpoczną się w najbliższy weekend - olsztynianie zagrają u siebie z Azotami Puławy (sobota, 24 listopada, 18.00 w hali Urania). Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się porażką Travelandu 23:27.