Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. AdobeStock

Wypożyczanie samochodu to już coś zupełnie normalnego. Na działanie to stawia wiele osób, dlatego również firm oferujących takie usługi z roku na rok jest coraz więcej. Efektem tego jest fakt, że wybór odpowiedniej wypożyczalni to trudne zadanie. Każdy z nas bez względu na to, czy wynajmuje samochód na wakacyjny wyjazdy, potrzebuje pojazdu do codziennych działań czy też wybiera auto na ślub, chce postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo, które zapewni mu wysoką jakość oraz konkurencyjną cenę. Sprawdź sam, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę w czasie wybierania wypożyczalni samochodów!

Ilość dostępnych samochodów

Dobra wypożyczalnia to taka, której wielkość floty samochodowej jest naprawdę spora. Każdy z nas powinien mieć możliwość wybrać dokładnie to, czego potrzebuje. Cześć osób wymaga klasy F, kiedy inne szukają miejskiego auta z segmentu A i dla wszystkich nie powinno być problemu z doborem odpowiedniego pojazdu. Co więcej, bardzo istotne jest także to, aby wszystkie samochody występował w różnych wariantach skrzyń biegów. Nie jest tajemnicą, że skrzynia automatyczna ma tyle zwolenników, ile przeciwników, dlatego ważne jest, aby nie było z tym żadnego problemu.

Rocznik

Flota samochodów to jednak nie wszystko, nie bez znaczenia jest także ich rocznik. Znacznie lepiej wypada wypożyczalnia, która co kilka lat wymienia swoją flotę, aniżeli ta, która swoim klientom oferuje auta starsze niż 10 lat. Nie mówimy tutaj wyłącznie o aspektach prestiżowych. Chodzi przede wszystkim o samo bezpieczeństwo, a nie jest tajemnicą, że w przypadku aut starszych, ich stan techniczny bardzo często jest daleki od ideału.

Limit kilometrów

Limit kilometrów to aspekt, na który powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby zamierzające wypożyczyć samochód celem udania się na wakacje. Właśnie dlatego to w wypożyczalniach oferujących samochody mniejsze, nie spotkasz się z limitem kilometrów. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy chodzi o pojazd nieco większy, a także sportowy lub luksusowy. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim tym, że wartość takich aut jest znacznie wyższa, dlatego konieczne jest stosowane odpowiednich limitów. Są one swoistego rodzaju zabezpieczeniem, które pozytywnie wpływa na rentowność firmy. Ewentualne przekroczenie limitu kilometrów, będzie skutkowało dodatkową opłatą.

Sieć oddziałów

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że znacznie lepiej odebrać oraz oddać samochód w swoim mieście, aniżeli podróżować w tym celu do innej aglomeracji. Sytuacja dla niektórych osób jest jeszcze korzystniejsza, kiedy mają możliwość odebrać samochód w jednym mieście, a zwrócić go w drugim. Jest to możliwe wyłącznie w przypadku wypożyczalni, które mają rozbudowaną sieć oddziałów. W związku z tym warto wybierać firmy, których oddziały znajdują się w strategicznych miejscach, takich jak centrum czy lotniska. Na samym końcu warto wspomnieć o rezerwacji. Mimo tego, że żyjemy w dobie internetu, to nie wszystkie wypożyczalnie pozwalają swoim klientom rezerwować interesujący ich pojazd w sieci. To bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego na ten aspekt także warto zwrócić uwagę w czasie wybierania najlepszej wypożyczalni samochodów.

Atrakcyjne ceny

Cena wynajmu aut to dla wielu klientów rzecz najważniejsza. Niemała część osób może stwierdzić, że konieczne jest wybieranie pomiędzy jakością, a niską ceną, aczkolwiek rzeczywistość jest nieco inna. Sprawdzona wypożyczalnie oferują swoim klientom sprawne, bezpieczne oraz jakościowe samochody w naprawdę konkurencyjnych cenach. Co więcej, firmy te nierzadko proponują konsumentom także różnego rodzaju promocje, za których sprawą możliwe jest dodatkowe obniżenie kosztów wypożyczanego auta.

Klarowne warunki umowy

Na samym końcu przyszedł czas na aspekty prawne, które dla wielu osób są bardzo niezrozumiałe. Prawda jest jednak taka, że niezrozumiałe wcale być nie muszą. Sprawdzone wypożyczalnie nie mają nic do ukrycia, dlatego oferują swoim klientom jasne i klarowne umowy, w których nie ma mowy o prawniczym bełkocie. Kiedy spotkasz się z sytuacją, gdy niektóre paragrafy będą niezrozumiałe oraz zawiłe, powinna zapalić ci się czerwona lampka.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.

2147382000

Artykuł sponsorowany

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • o joj 2022-05-18 09:45:54 213.73.*.*
  w biednym jak cholera regionie artykuł o wypożyczalniach aut... mhm
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Herc oddzial powiatowy 2022-05-17 19:53:04 89.10.*.*
  Najtaniej u NOLa,za piwo pozyczy oprocz VW tdi swoja matke,zone i corke.Nie polecam z uwagi na zly stan wyzej wymienionego towaru.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • [Usunięty] 2022-05-17 14:12:46 91.220.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5
2147382000