Czy warto stosować filtry do wody?

Czy warto stosować filtry do wody?
Filtr do wody
Fot. Materiał Partnera

Wymagania dotyczące jakości wody dostarczanej z miejskiej sieci wodociągowej są ściśle uregulowane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Niestety zanim woda dotrze do konkretnego użytkownika może ulec wtórnemu zanieczyszczeniu. Rodzaje zanieczyszczeń mogą być różne, choćby zanieczyszczenia stałe typu rdza, piasek, cząstki uszczelnień. Przyczyn występowania tych zanieczyszczeń należy upatrywać w starych instalacjach domowych lub w rurociągach dostarczających wodę do gospodarstw domowych.

Dodatkowo co może nam przeszkadzać w wodzie dostarczanej z sieci wodociągowej to jej zapach. Może się on zmieniać na gorszy w wyniku stagnacji wody w końcowych odcinkach rurociągów lub na skutek chlorowania sieci.

Woda o nieakceptowalnym zapachu lub z drobnymi zanieczyszczeniami, wywołuje w użytkownikach dyskomfort korzystania lub nawet nieufność, zwłaszcza jeśli woda jest wykorzystywana do celów spożywczych.

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, odpowiedz brzmi - tak warto, ponieważ filtry wody pozwalają usunąć z niej elementy wtórnego zanieczyszczenia, sprawiając że woda będzie po prostu czysta w oczekiwanym stopniu.

Przykładem skutecznych filtrów do wody wodociągowej o wysokiej skuteczności działania są markowe filtry wody Kryształ B ECO, oraz Kryształ H firmy AQUAPHOR.

Zastosowanie w powyższych filtrach kilku etapów filtracji gwarantuje, że z wody wodociągowej usunięte zostaną wszystkie zanieczyszczania oraz niechciane zapachy. Przefiltrowana woda pozostaje najwyższej jakości przez długi okres i wymaga jedynie regularnej wymiany wkładów filtrujących. Ich solidne i szczelne korpusy sprawiają, że sama czynność wymiany jest niezwykle szybka, łatwa i higieniczna (metoda click&turn – kliknij i obróć).

Filtry do wody AQUAPHOR Kryształ B ECO – czysta i smaczna woda bezpośrednio z kranu

W filtrze do wody AQUAPHOR Kryształ B ECO woda jest poddana 3-stopniowej filtracji. Podczas tejże filtracji z wody usuwane są wszelkie bakterie oraz pasożyty, związki organiczne, zanieczyszczenia nierozpuszczalne (o wielkości powyżej 0,1 mikrona, czyli 0,0001 milimetra), metale ciężkie i związki chloru. Po filtracji w wodzie pozostają natomiast wartościowe i pożądane związki mineralne. Tak wysoka efektywność filtra Kryształ B ECO wody jest możliwa m.in. dzięki zastosowaniu aktywowanego węgla z łupin orzechów kokosowych i bardzo dokładnej membrany kapilarnej (mikrofiltracja wody).

Filtry do wody AQUAPHOR Kryształ H – miękka woda bez osadów z kamienia

Filtr AQUAPHOR Kryształ H jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy dostarczana woda wodociągowa ma podwyższoną twardość (do 250 mg Ca CO3/l). Zamontowanie powyższego filtra pozwala na zmniejszenie twardości wody, która powoduje nieestetyczne, ciężkie do usunięcia osady. Zastosowanie 3-stopniowej filtracji usuwa dodatkowo związki organiczne, zanieczyszczenia stałe (o wielkości powyżej 0,8 mikrona, czyli 0,0008 milimetra), oraz związki chloru i metale ciężkie. Za wysoką skuteczność filtracji odpowiada m.in. wysokiej jakości złoże jonowymienne i węgiel z łupin orzechów kokosowych.

Filtr wody AQUAPHOR Kryształ – innowacyjność i komfort

Wychodząc naprzeciw wymogom coraz bardziej świadomych Klientów, w filtrach do wody AQUAPHOR Kryształ B ECO oraz Kryształ H zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań, których próżno szukać w innych tego typu produktach dostępnych na rynku m.in.:

  • innowacyjna budowa głowic i wkładów filtrujących, dzięki której czynności eksploatacyjne takie jak okresowe wymiany wkładów są nadzwyczaj łatwe i higieniczne

  • zwiększona skuteczność działania filtrów za sprawą zastosowanych jonowymiennych, opatentowanych włókien Aqualen

  • zabezpieczenie elementów filtra aktywnym srebrem, które ma właściwości bakteriostatyczne

  • ograniczenie rozmiaru filtra do niezbędnego minimum (szer. 26 cm, głęb. 9 cm, wys. 34 cm), co sprawia, że jest niezwykle uniwersalny i zmieści się do niewielkich przestrzeni podzlewowych

Wszystkie filtry AQUAPHOR Kryształ posiadają w zestawie chromowaną wylewkę. Filtry można jednak także podłączyć do baterii trójdrożnej, zgodnie z indywidualnymi preferencjami Użytkownika.

Więcej informacji na temat filtrów AQUAPHOR oraz ich montażu można uzyskać w firmie INŻYNIERIA WODY z Olsztyna, która specjalizuje się uzdatnianiem wody.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • luśka 2021-03-25 10:54:03 31.182.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0