Dziś jest: 27.04.2024
Imieniny: Felicji, Teofila, Zyty
Data dodania: 2024-03-18 13:28
Ostatnia aktualizacja 2024-03-19 10:37

Czy Stomil zmierza do III ligi? Porażka w Chojnicach [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU WIDEO]

Na zdjęciu (z lewej) Hide Vitalucci, który był jeszcze kilka tygodni temu testowany przez Stomil, jednak nie dostał angażu, a "w nagrodę" strzelił nam bramkę, która gospodarzom dała trzy punkty

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali czwarte spotkanie z rzędu w rundzie wiosennej. Tym razem olsztynianie przegrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Po środowej porażce Stomilu z Pogonią Siedlce nastąpiła zmiana trenera w olsztyńskiej drużynie. Po czterech spotkaniach w rundzie wiosennej zwolniony został Bartosz Tarachulski. W meczu z Chojniczanką posadę pierwszego trenera piastował Grzegorz Lech, ale jak mówił w tygodniu prezes Stomilu Arkadiusz Tymiński "jest to tylko tymczasowe rozwiązanie kłopotów szkoleniowych II-ligowca". Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł w tym meczu zagrać Karol Żwir. Kontuzjowani są Dawid Retlewski oraz Bartosz Waleńcik.

Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej był tradycyjny wynik jaki towarzyszy Stomilowi w rundzie wiosennej. Olsztynianie do przerwy remisowali bezbramkowo, takim wynikiem kończyły się trzy poprzednie 45 minut w wykonaniu Stomilu. Olsztynianie wcale nie musieli schodzić do szatni bez strzelonej bramki, bo stworzyli sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Idealnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Filip Wójcik czy Hubert Krawczun. Gospodarze także mieli swoje sytuacje, na szczęście dla Stomilu nie zakończyły się golem.

W drugiej połowie spotkania nie było już tylu sytuacji bramkowych w obydwu polach karnych. Chojniczance bardzo zależało na zdobyciu zwycięskiej bramki, a Stomil dzielnie się bronił i czekał na swoją szansę z kontry. Chojniczanka zwycięską bramkę strzeliła ze stałego fragmentu gry. Gola z rzutu wolnego strzelił Hide Vitalucci… który w okresie przygotowawczym był testowany przez Stomil Olsztyn. W ostatniej akcji meczu Piotr Kurbiel mógł doprowadzić do remisu, ale zmarnował idealną sytuację.

Tym samym Stomil w pięciu spotkaniach rundy wiosennej wywalczył zaledwie jeden punkt. Olsztynianie zremisowali 1:1 z Wisłą Puławy, a następnie przegrali cztery spotkania z rzędu. Tak beznadziejny start rundy spowodował, że Stomil wylądował w strefie spadkowej i do końca sezonu będziemy dramatycznie bić się o utrzymanie w II lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).

Przed Stomilem teraz trzeci wyjazd z rzędu, olsztynianie zagrają w sobotę (23 marca 2024 roku) z KKS-em 1925 Kalisz. Aktualnie to lider rozgrywek.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 - Hide Vitalucci 87'

Chojniczanka: Damian Primel - Grzegorz Szymusik, Jakub Goliński, Andrias Edmundsson, Dominik Banach (76' Peter Kolesár), Marcin Kozina (76' Alef Firmino), Oskar Paprzycki (34' Błażej Szczepanek), Damian Nowacki, Wojciech Szumilas (60' Hide Vitalucci), Antoni Prałat (59' Czesław Raburski), Valērijs Šabala

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Lukáš Kubáň, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Filip Wójcik, Daniel Pietraszkiewicz (70' Piotr Kurbiel), Filip Laskowski, Michal Bezpalec (84' Iwan Brikner), Hubert Krawczun (90' Kentarō Arai), Bartosz Florek (84' Michał Karlikowski)

Żółte kartki: Goliński (Chojniczanka); Kośmicki (Stomil)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

* * *

Krzysztof Brede, trener Chojniczanki: - Gratulacje dla drużyny, sztabu i wszystkich związanych z klubem, którzy uczestniczą w przygotowaniu drużyny do meczów. Cieszymy się z tego, że zwyciężyliśmy u siebie. Wiedzieliśmy, że jeśli szybko strzelimy bramkę, mecz będzie dla nas korzystny, a jeżeli tej bramki nie zdobędziemy, to musimy być podwójnie skoncentrowani, bo Stomil będzie wyprowadzał kontrataki i będzie czekał na swoją szansę po kontrataku bądź stałym fragmencie gry. Cieszy konsekwencja w dążeniu i że wprowadziliśmy Heidiego (oryg.), który strzelił piękną bramkę z rzutu wolnego. Z taką myślą go wprowadzaliśmy, że będzie miał rzut wolny bądź jedną akcję, w której wyprowadzi piękne podanie. Tak się stało. Podwójne zadowolenie z tego. Cały zespół mocno pracował od pierwszej minuty. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Do szczęścia potrzeba wykorzystywania sytuacji, bo jedno to tworzenie, a drugie wykorzystywanie. Wiara jest, cały czas będziemy wierzyć, że przyjdzie seria, gdy będziemy strzelać bramki i wykorzystywać sytuacje. Najważniejsze, że je stwarzamy. Doceniamy zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem. Zespoły, które grają o życie, o utrzymanie, są zespołami zdeterminowanymi. Dopóki nie wysuniesz się na prowadzenie, te zespoły liczą na 1-2 sytuacje. W końcówce taką sytuację Stomil sobie stworzył, kapitalne zachowanie Damiana Primela, który obronił sytuację, i mamy zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem. To mógł być łatwy i przyjemny mecz, ale gdybyśmy szybko strzelili bramkę. Zmiany, które wprowadziliśmy, pomogły nam wygrać.

Grzegorz Lech, trener Stomilu: - Na początek chcieliśmy podziękować kibicom za wsparcie przez praktycznie 90 minut. Przyjechali do Chojnic w ten chłodny dzień, w tę chłodną niedzielę, by wspierać nasz zespół. Niestety zawiedliśmy ich oczekiwania. Natomiast wiara w ten zespół jest dalej i chłopcy muszą się podnieść, bo już w sobotę gramy następny mecz, żeby zakończyć go z podniesionymi głowami i wlać trochę radości zarówno w kibiców, jak i w nas samych. Po pierwszych 5 minutach zaczęliśmy realizować swój plan i to, co sobie zakładaliśmy. Mieliśmy swoje szanse i dwie bardzo dobre sytuacje z fazy przejściowej, gdzie powinniśmy w lepszy sposób wyjść z kontraktakiem i praktycznie wychodziliśmy 2 na 1, 4 na 2 i nie potrafiliśmy tego wykorzystać. W drugiej połowie przeciwnik miał więcej posiadania, natomiast nie kreował żadnych groźniejszych sytuacji w naszym polu karnym. Rzut wolny, piękna bramka. Mieliśmy sytuację na 1:1 i myślę, że ten wynik byłby w miarę sprawiedliwym rezultatem, natomiast tak się nie ułożyło i musimy czekać na przełamanie do kolejnej kolejki.