Czy prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sprzeniewierzył się przysiędze sędziowskiej?

Czy prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sprzeniewierzył się przysiędze sędziowskiej?
W środę pod Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się pikieta Obywateli RP. Przedstawiciele tej organizacji chcą odwołania Macieja Nawackiego z funkcji prezesa sądu rejonowego
Fot. Artur Szymański / Olsztyn.com.pl

W środę przedstawiciele Obywateli RP złożyli na ręce zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Macieja Nawackiego, prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, deliktu dyscyplinarnego, czyli sprzeniewierzenia się przysiędze sędziowskiej.

Pod Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się także pikieta.

Członkostwo w neo-KRS – tworze, który wprowadził bezprecedensowy chaos prawny w Polsce, utworzonym wyłącznie po to, by obsadzić kluczowe stanowiska sędziowskie poplecznikami koalicji rządzącej, jest samo w sobie kompromitujące dla sędziego. Potwierdzają to wyroki: TSUE z 11 listopada 2019 roku i Sądu Najwyższego z 5 grudnia 2019 roku i 23 stycznia 2020 roku – wyjaśnili przedstawiciele Obywateli RP.

Ich zdaniem sędzia Maciej Nawacki miał zadeklarować, że złożył listy poparcia z 28 podpisami. 4 z nich miały zostać pisemnie wycofane, o czym prezes sądu rejonowego miał wiedzieć, zanim złożył listę.

Od tego czasu czyni usilne kroki, by list poparcia nie ujawniono, posuwając się do zawieszenia na miesiąc w czynnościach orzeczniczych żądającego okazania ich sędziego Pawła Juszczyszyna, a następnie do cofnięcia w ostatniej chwili delegacji sędziego Juszczyszyna do Warszawy, co nosi znamiona nadużycia uprawnień urzędniczych, przeszkadzania w czynnościach procesowych i mataczenia – dodali przedstawiciele Obywateli RP.

To nie pierwsza tego typu akcja Obywateli RP. W poniedziałek w Warszawie złożyli zawiadomienie ws. Macieja Mitery, rzecznika nowej KRS.

Galeria

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Pawełek 2020-01-30 11:07:39 213.184.*.*
  Schizofrenia. Sędziowie mają decydować o tym kto jest sędzią, a jednocześnie osoby protestujące przeciwko naruszeniu wybieralności sędziów chcą odwołania sędziego - gdzie tu logika?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • MP 2020-01-29 20:03:01 88.156.*.*
  I z nowo POwsko-KODowska brać w akcji .Dzieci prominentów PZPR
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 23
 • Skinhead 2020-01-29 18:59:35 37.109.*.*
  Stał was pies komuniści w togach wnuki chować a nie w demokrację się bawić!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 23